Bašár žil v Německu od roku 2015. Minulý týden pak podle všeho opustil ubytovnu pro žadatele o azyl a spěšně odletěl do severoiráckého Irbílu. Zemi opustil společně se svým otcem, matkou a pěti sourozenci. Na letenkách prý měli falešná jména.
Nyní Bašára zadržely kurdské bezpečnostní složky. Německo však s Irákem nemá smlouvu o vydávání, záleží tak na vůli iráckých úřadů. Bašár je podezřelý z vraždy čtrnáctileté Susanne F. z Mohuče, která zmizela 22. května. Její tělo bylo následně nalezeno v těžce přístupném terénu, dívka byla obětí sexuálního a násilného zločinu.
Bašár byl již v minulosti navíc podezřelý z účasti na několika rvačkách i ze znásilnění jedenáctileté dívky.
- Původní text ZDE
Případ mrtvé Susanny F. vyvolal na německé scéně ostrou debatu. „Susanne je další obětí pokrytecké a egoistické vítací politiky spolkové kancléřky Angely Merkelové,“ zmínila například politička protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) Alice Weidelová.
Kvůli úmrtí mladé dívky vyjdou do ulic také demonstranti. V sobotu se uskuteční demonstrace v Mohuči, kde Susanne žila, další demonstrace bude i v neděli.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef