Ve svých pravidelných televizních „Malostranských korekcích“ to komentátor uvedl slovy: „A nakonec, jak se u nás v parlamentu také někdy schvalují zákony a mezinárodní smlouvy. V parlamentu má každý zákon svého zpravodaje, tedy poslance, který zákon podrobně prostuduje a kolegy pak při schvalování upozorňuje na klady i zápory“.
A pak již kamera ukázala, jak takové studium návrhu vypadá v podání sněmovního rutinéra Marka Bendy. Po delším vyvolávání od předsedajícího Tomio Okamury dorazil poslanec k řečnickému pultíku s rozpačitým úsměvem a spustil: „Vážený pane místopředsedo, vážená paní ministryně. Přiznám se, že jsem nezaregistroval že jsem zpravodajem této smlouvy. Ale předpokládám, že není žádného problému, abychom tuto smlouvu propustili do druhého čtení a zabývali se jí na čtení mezi výbory.
Načež s širokým úsměvem odkráčel.
„Podpořit v roli zpravodaje nějaký předpis, aniž bych ho vůbec otevřel, to je dost velká frajeřinka i na takového poslaneckého mazáka, jakým je Marek Benda,“ dodal k tomu Miroslav Korecký.
Dodejme, že projednávaným návrhem, který poslanec Benda naslepo poslal do druhého čtení, byla dohoda o vydávání osob mezi Českou republikou a Argentinou, navrhovaná ministryní spravedlnosti Marií Benešovou. A že následně jej po „vyčerpávající prezentaci“ poslance Bendy podpořilo 111 poslanců ze 150 přítomných a proti nezvedl ruku ani jeden.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav