Ačkoli průzkumy naznačovaly, že Britové nakonec v EU zůstanou, nakonec to dopadlo jinak.
„Ukazuje se, že všechny průzkumy jsou k něčemu, což není slušný říkat v rádiu. Mně se to zdá hodně blbý pro Česko, protože Británie byla zemí, která chovala největší podezření k Rusku, měla takovej nejodtažitější postoj k Rusku, zatímco my jsme na tom opačným pólu, protože my už máme dva prezidenty – Klause a Zemana – takový dva ruský tahouny. Pro mě je určitou garancí svobody držet si svou nezávislost právě od Ruska. Odchodem Británie odchází z EU nejsilnější armáda, i když v NATO zatím jsme, ale jednou se může rozpadnout i to. A pak už bude třeba se začít učit rusky. Ale to já už dělat nebudu,“ konstatoval.
V Česku máme mnohem víc protiuprchlických stran než uprchlíků
Výrazně pro Brexit hlasovali lidé starší pětašedesáti let. To jsou podle Krause lidé, kteří mnohdy už nesledují moderní trendy. „Ty starý Britové trvají na tom, že o Británii se má rozhodovat v Británii,“ zaznělo z úst hosta. Svou roli v tom prý hrála inteligence. „Čím větší inteligence, tak tím víc hlasovali pro setrvání v EU, takže se dá říct, že já bych byl na špici hlasování pro setrvání,“ vychválil sám sebe.
Pravda, velmi kritičtí jsou k EU i Češi, ale nechystají se odejít z EU, protože dobře vědí, že odtud plynou dotace. Na druhé straně platí, že především lokální politici jak v Británii, tak u nás rádi říkají, že za to dobré mohou oni, zatímco za to špatné může Brusel.
Čeští politici se tohoto trendu hojně drží. Dobře je to vidět na uprchlické krizi. My tu totiž nemáme skoro žádného uprchlíka, ale chceme každému radit, jak by si všichni měli počínat. „U nás vzniklo tolik protiuprchlickejch stran, než je uprchlíků v Česku. Takže ona tam ta blbost hraje velkou roli. A řekl bych ještě, že čím jsou lidé starší, tím míň je pro ně pochopitelné něco jako EU,“ doplnil Kraus.
Degenerace zbohatlé společnosti
Pozastavil se nad tím, kam směřuje západní společnost. Dnes se velmi řeší nutriční hodnoty potravin. Sám k jídlu vždycky přistupoval jako k něčemu, co do sebe naháže, a jde se dál. „Já to osobně a tajně, moc to neříkám, ale tady to prásknu, vnímám to jako degeneraci zbohatlý společnosti, která už neví roupama co by... Půlka světa nemá vodu, nemá co jíst a my tady blbneme s tím, že když salát spaříš, tak ho zničíš,“ kroutil hlavu Kraus.
Konstantně je mu prý trapně při pohledu na českou politickou scénu. Zarazil ho napřed střet dnes již bývalého šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachty a ministra vnitra Milana Chovance. Ten prý mimochodem zase začal tloustnout. Kraus nechápal, proč v celé kauze razantně nevystoupil předseda vlády. „Premiér ani necekl, to je obdivuhodný. On nebyl ani k vidění, ani ke slyšení. To mně bylo hodně trapně,“ podotkl s tím, že z českých politiků je mu trapně nepřetržitě.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp