„Žijeme teď všichni aférou Ransdorfa, to se nedá minout, že jo. To je přece jenom událost, která se v osadě jen tak neodehraje. A ještě je to napojený na bratry Slováky, takže nádhera. Je to v podstatě takovej vánoční dárek,“ uvedl Kraus diváky do děje s tím, že on osobně kauzu sleduje pečlivě, a tak může poukázat na několik zajímavostí.
Moderátora hned zkraje ohromila suma, která má být uložena na kontě švýcarské banky. Devět miliard je totiž prý rozpočet slovenského hlavního města Bratislavy. Zajímavé je prý rovněž sledovat vyjádření komunistického europoslance, který si protiřečí. Kraus poukázal na to, že Ransdorf se nejprve hájil, že se s podklady o údajném dědictví dobře seznámil, aby se hned následující větou shodil, když prohlásil, že podklady viděl těsně předtím, než šel do banky.
Kuriózní je dle moderátora i skutečnost, že komunistický europoslanec šel do banky s osobami, které byly v minulosti trestně stíhané. „Je vidět, že si dlouho vybíral, s kým pojede do Švýcarska,“ rozesmál Kraus diváky.
Moderátor také příliš nevěří, že se Ransdorf vložil do případu proto, aby navázal vztahy mezi údajným dědicem a bankou, která s ním prý nekomunikuje jinak než bankovními výpisy. Kraus podotkl, že on má také v bance uložené peníze a s peněžním ústavem žádné vztahy celkem nepěstuje. Chodí mu prý jenom výpisy.
Za kuriozitu považuje moderátor i skutečnost, že Ransdorf „objevil“, že ve Švýcarsku má bankovní sektor a policie ohromnou moc. „Myslím, že je možný, že se ve švýcarský bance dozvěděli, že jim do budovy vniknul komunista. A na to je Švýcarsko opatrný. Protože kdyby byli ve Švýcarsku komunisti jako tady, tak by Švýcarsko nebylo Švýcarskem. To oni si pohlídaj,“ glosoval Kraus.
„Ale celá kauza je unikátní ještě v tom, že pan Ransdorf je taky z Prognostickýho ústavu. To je Zeman, Klaus a Ransdorf. Ještě Dlouhý je odtamtud. Dva už se stali prezidentama, hrozí Ransdorf, Dlouhý je v záloze … ten ústav nám byl čert dlužnej. A mně ještě napadlo, jestli nedošlo k mýlce, v tom názvu, jestli to neměl být místo Prognostického ústavu Diagnostický ústav,“ konstatoval Kraus.
Do komunistického europoslance si moderátor rýpl ještě jednou v rubrice „Stalo se“. Poukázal na to, že na Facebooku se objevila falešná titulní stránka časopisu Forbes, na které je podobizna Miloslava Ransdorfa s titulkem „najbohatší“. „Podle posledních informací se poslanec Miloslav Ransdorf nenachází na Krymu, nýbrž se chystá do krimu,“ objevilo se prý také na sociálních sítích, kde koluje i jedna z verzí dokumentů, které mohl europoslanec předložit švýcarské bance. Ručně je na ní nakreslena podobizna Ransdorfa, k tomu je připsána částka 350 milionů eur a pravost dokumentu je stvrzena třemi křížky místo podpisu. „Pařba ve Švýcarsku,“ stojí na dalším počinu lidové tvořivosti. „Vidíte, že minimálně té tvořivosti to prospělo. Prostě v osadě dlouho taková událost nebyla,“ lakonicky konstatuje Kraus.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: luš