Je to tady. Sněmovna se sejde ke kauze kokain, Hlubuček a STAN

07.07.2022 6:33 | Zprávy

Poslanci se dnes dopoledne sejdou z podnětu opozice k diskusi o korupčním případu kolem pražského dopravního podniku, v němž čelí stíhání vedle dalších lidí někdejší primátorův náměstek za STAN Petr Hlubuček.

Je to tady. Sněmovna se sejde ke kauze kokain,  Hlubuček a STAN
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hlubuček

Odpoledne začne schůze svolaná na žádost vládních stran například ke změnám zákona o evidenci skutečných majitelů, k podpoře nízkoemisních vozidel a ke koaličním úpravám služebního zákona.

V pražské korupční kauze opozice volá po odchodu předsedy STAN Víta Rakušana z funkce ministra vnitra nebo dokonce po úplném konci tohoto hnutí ve vládě. Kvůli případu rezignoval na pozici ministra školství Petr Gazdík (STAN), protože se stýkal s obviněným podnikatelem Michalem Redlem. Rakušan nevidí pro svou demisi důvod, podrželi ho i koaliční lídři včetně premiéra Petra Fialy (ODS).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Advokátka Hustáková: Drátěnková revoluce v ČR. Slouhové ztratili lídra. Spolupráce mezi Ruskem a USA

4:44 Advokátka Hustáková: Drátěnková revoluce v ČR. Slouhové ztratili lídra. Spolupráce mezi Ruskem a USA

„Čekají nás změny, které poválečné generace nezažily. Události, které proběhnou v naší zemi, se nebu…