Je to zlé, přiznal Zelenskyj. Putin začal rozdávat peníze

01.08.2024 9:20 | Zprávy

Rusové devastují svobodnou Ukrajinu už 890 dní. Obě strany hledají do svých armád čerstvé síly. Ruský prezident Vladimir Putin se rozhodl zdvojnásobit odměny pro dobrovolníky, kteří vyrazí na ukrajinskou frontu. Někteří z vojáků si tak přijdou až na 5,2 milionu rublů, což je v přepočtu asi 888 tisíc korun. Díky tomu má Rusko dost sil, s nimiž se blíží ke klíčovému ukrajinskému městu na východě země – k Pokrovsku. I prezident Volodymyr Zelenskyj přiznává, že s jeho zemí je zle.

Je to zlé, přiznal Zelenskyj. Putin začal rozdávat peníze
Foto: Screen FB Volodymyra Zelenského
Popisek: Volodymyr Zelenskyj promlouvá ke světu

Válka na Ukrajině trvá už 890 dní a podle agentury Reuters ruský prezident Vladimir Putin rozhodl, že se zvýší odměny dobrovolníků válčících proti svobodné Ukrajině. Putin rozhodl, že se odměny pro dobrovolníky zdvojnásobí.

„Všichni Rusové, kteří podepíší smlouvu s armádou, nyní obdrží zálohu ve výši 400 000 rublů (4 651 dolarů). Vyhláška rovněž doporučuje, aby regionální úřady tuto platbu dorovnávaly ze svých rozpočtů minimálně stejnou částkou,“ napsala agentura Reuters.

Základní plat vojína je stanoven na 204 000 rublů, nový výnos minimální roční plat v prvním roce služby zvyšuje na 3,25 milionu rublů (37 791 dolarů, v přepočtu na české koruny je to asi 888 tisíc). Měsíční mzda důstojníků je vyšší a závisí na jejich hodnosti. Všichni rekruti také dostávají další peníze za účast v ofenzivách nebo za ničení nepřátelských tanků a další techniky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Miloš Polák

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Kampaň

Dobrý den, možná se pletu, ale neutrácí za kampaň ze všeho nejvíc právě vaše hnutí? Možná by nebylo na škodu, kdyby se limit pro politickou kampaň snížil - co vy na to? Třeba byste jako politici pak víc makali a nespoléhali na to, že pak uděláte kampaň - nic osobního, zrovna vás je vidět docela dost...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Páni to jsou zase bludy!, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseNechtík , 01.08.2024 9:52:19
Ukrajina není svobodnou zemí od roku 2014. Tehdy si tu jejich svobodu přivlastnili Američani. A Zelenský již není prezidentem Ukrajiny, nebo nám uveďte proč jej stále za něj považujete. Píšete o tom co se děje v Rusku a informace přebíráte od Ukrajiny a západních zdrojů! Kde jsou ruské zdroje, které k situaci v Rusku mají nejblíže? To je jako byste psali o situaci v Americe, Washingtonu a Bílém domě na základě informací Rusů, či Číny! Vašim zprávám o rozpadající se ruské armádě a o tom jak jí všechny zbraně (krom polních lopatek) dochází nikdo už nevěří a tak tu máme zaručené zprávy o úpadku ekonomiky a odměnách brancům. No Rusko brancům platí a Ukrajina je násilně mobilizuje za pomoci trestných činů. O ekonomiku Ruska by jste se neměli bát!!! Zaprvé to aby ruská ekonomika klekla bylo přece účelem všech sankcí!! Moc se to nepovedlo a odnáší to hlavně státy EU. Ale co na tom? I dál se může tvrdit, že účel sankcí byl naplněn. A zadruhé ruská ekonomika je na tom o dost lépe než celá EU dohromady, tak by jste se měli spíše bát a zaobírat se stavem té ekonomiky evropské!

|  13 |  0

Další články z rubriky

Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

20:37 Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

Premiér Fiala se na podzim smál, když poslanec Vladimír Zlínský vznesl interpelaci, zda vláda nějak …