Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Markéta Adamová Pekarová (TOP 09) na Twitteru hovoří při příležitosti výročí devatenácti let ode dne, kdy Česká republika vstoupila do Evropské unie, o jejích výhodách i nevýhodách. 1. května 2004 se Evropská unie rozrostla na společenství 25 členských států.
„EU je základem prosperity naší země. Musíme v ní být aktivními partnery,“ napsala Pekarová na Twitter s dodatkem, že vymlouvat se na „zlý Brusel“ je znakem neschopnosti. „Výmluvy ‚na zlý Brusel‘ jsem u minulých vlád vždy považovala pouze za přiznání neschopnosti prosadit náš pohled na věc,“ uvedla. Předsednictví ČR podle ní však ukázalo, že vláda premiéra Petra Fialy k věci přistupuje jinak.
???? EU je základem prosperity naší země. Musíme v ní být aktivními partnery. Výmluvy “na zlý Brusel” jsem u minulých vlád vždy považovala pouze za přiznání neschopnosti prosadit náš pohled na věc.
— Markéta Pekarová Adamová (@market_a) May 1, 2023
Předsednictví ukázalo, že naše vláda k tomu přistupuje jinak. A jsem za to ráda. pic.twitter.com/M7tdKb0JRg
Pekarová dále připomíná výročí a zmiňuje, že členství České republiky v Evropské unii s sebou nese jak výhody, tak i nevýhody. „Naše členství přináší nesporně mnoho výhod, ale zároveň samozřejmě vnímáme i kritiky, kteří říkají, že to je organizace, která není dokonalá,“ vnímá názory lidí Pekarová. Připomíná však, že mezi členské státy Evropské unie patří 27 zemí, které se mezi sebou musejí domlouvat, a je tak podle jejích slov přirozené, že mají různé názory.
„A jako každá věc na světě, ani Unie není dokonalá. Buďme proto víc aktivní v prosazování našeho vlastního pohledu na věc a našich zájmů,“ vyzývá lidi. I z tohoto důvodu má oslava tohoto výročí podle předsedkyně význam.
Uživatelé Twitteru na příspěvek s videem Pekarové reagovali různě. „Naprostý souhlas, jsme v EU, jsme tam, kam patříme, ale k dokonalosti a vyspělosti něco schází! Vyspělé země platí eurem, zaostalé platí bankám a směnárnám, kolik za rok vyhodíme oknem? Jak dlouho se budeme držet zuby nehty lokální měny?“ vyjádřil s Pekarovou souhlas jeden z uživatelů společně i s pobídkou k urychlení procesu přijetí eura.
Naprostý souhlas,jsme v EU,jsme tam,kde patříme,ale k dokonalosti a vyspělosti něco schází! !!!
— Radek Buršík ?? (@Evropan6) May 1, 2023
- Vyspělé země platí Eurem,zaostalé platí bankám a směnárnám,kolik za rok vyhodíme oknem? Jak dlouho se budeme držet zuby nehty lokální měny?.
Nesouhlasí uživatelka Monika. Podle ní Evropská unie připravila Českou republiku o soběstačnost. „EU nás zbavila soběstačnosti, nařizuje všem, co a kam mají státy vyvážet a dovážet (něco máme, většinou vyvezeme, abychom mohli zase koupit od jinud, dráž a v horší kvalitě)… Co mě na EU baví, je možnost cestovat a pracovat po Evropě,“ uvádí aspoň dvě pozitiva členství České republiky v Evropské unii.
EU nás zbavila soběstačnosti, nařizuje všem co a kam maji státy vyvážet a dovážet (něco máme, většinu vyvezeme abychom mohli zase koupit od jinud, dráž a v horsi kvalitě)… co mě na EU baví je možnost cestovat a pracovat po Evropě.
— Monika (@LittleKityDevil) May 1, 2023
„Ježíši, už tady na mě zase vyskočila a já myslela, že aspoň dnes, ve svátek, bude od svazačky pokoj! Je jí všude pořád více a více,“ zděsila se příspěvkem Pekarové jiná uživatelka, k Evropské unii se však nevyjádřila.
Ježíši už tady na mě zase vyskočila a já myslela,ze aspoň dnes ve svátek bude od svazačky pokoj!!!!!!Je jí všude pořad více a více.
— milena eisnerova (@MilenaEisnerova) May 1, 2023
„Základem prosperity je práce, půda a kapitál. Základem EU byl volný obchod s uhlím a ocelí. Lidé s Vaším chápáním těchto principů ničí tuto zemi, ekonomiku i vztahy mezi státy,“ vyčítá Pekarové další uživatel.
Základem prosperity je práce, půda a kapitál.
— Zdeněk Neuman (@zde_ne) May 1, 2023
Základem EU byl volný obchod s uhlím a ocelí.
Lidé s Vaším chápáním těchto principů ničí tuto zemi, ekonomiku i vztahy mezi státy.
Další zase staví do souvislosti nedávný výrok premiéra Petra Fialy o tom, že bude překontrolovávat údaje zaslané Eurostatu. Podle definice Pekarové by se to podle uživatele Twitteru dalo vnímat jako ona neschopnost, o které mluvila. „Tedy stížnost na údaje od e.stat.uřadu je přiznání neschopnosti? Nebo to je jiný případ?“
Tedy stiznost na udaje od e.stat.uradu je priznani neschopnosti? ?? nebo to je jiny oripad?
— jiri hlousek (@jirihlousek1) May 1, 2023
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: luk