„Česká mainstreamová média si našla novou oběť,“ napsal Paroubek ve své úvaze. Tou se stal právě hejtman Hašek, „který se – no považte – při položení věnců u památníku padlých sovětských vojáků v Brně nechal vyfotografovat se skupinou tzv. motorkářského gangu Nočních vlků.“
Paroubek následně zdůraznil, že lidé mají různé názory na ruskou politiku či Vladimira Putina, Hašek podle něj ale šel jen „uctít památku sovětských vojáků padlých na konci II. světové války při osvobozování naší vlasti.“
Ti umřeli při výkonu služby v zemi, která ani nebyla jejich, se kterou neměli nic společného. Zemřeli v boji proti nacistickému Německu, které připravilo o život miliony lidí.
„Tento nacistický zločinný režim měl také odpovědnost za smrt desíti milionů vlastních, německých občanů,“ zdůraznil Paroubek s tím, že zahynulo i 360 tisíc občanů tehdejšího Československa. „To jsou také smutná fakta,“ podotkl a dodal, že je neoddiskutovatelné, že Sovětský svaz měl rozhodující podíl na porážce Německa a nic na tom nezmění ani pražská kavárna, ani Jiří Dienstbier.
Hašek podle něj nechtěl rozporovat českou zahraniční politiku, jen vyjádřit úctu padlým a na tom snad není nic špatného. „Ryk antiruských médií proti Haškovi je v tomto kontextu zcela nepochopitelný,“ napsal Paroubek a dodal, že popisovat Noční vlky automaticky jako zločinecký gang je dílem propagandy, která už je prostě jen „stupidní“. „U soudného pozorovatele, a k těm doufám stále ještě patřím, vzbuzují tito motorkáři spíše sympatie.“
Paroubek následně nabídl nový pohled na to, co mnozí vnímají jako odvážný krok našich sousedů. Poláci totiž zakázali Nočním vlkům vstup do země, což je ale podle Paroubka v rozporu s mezinárodním právem, jelikož motorkáři nejsou na žádném seznamu „proskribovaných osob, jímž je zakázán vstup na území EU.“
„Je otázka, proč se EU musí obávat několika desítek motorkářů, ostatně majících své věrné přátele mezi českými, slovenskými a polskými motorkáři,“ zamyslel se Paroubek a dodal, že na rozdíl od mnohých jiných dokáží tito lidé uctít padlé hrdiny své i cizí. Považovat je ale za ruskou propagandu „je na hranici duševní příčetnosti“.
Hašek podle něj učinil správné rozhodnutí, kterým nijak neohrozil ani EU ani občany ČR. Připomněl také, že Rusko není bezpečnostní hrozbou ani v očích veřejnosti, a to i navzdory všem mediálním snahám.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa