Strakatý začal Strachovým citátem, že to s českým národem není tak špatné. Strach to vysvětlil tak, že když Anděl Páně, pohádka s katolickými motivy, dokáže přitáhnout takové množství diváků každé Vánoce i v tradičně antikatolickém Česku, tak je to určitý signál. „Český národ dokáže být tolerantní, když chce, a dokáže být přátelský, když chce. Bohužel se to českému národu málokdy chce,“ upřesnil Strach. Když se po světě rozhlédne, shledává, že jsme nesvorní a hašteřiví. Člověk se podle Stracha stal sám sobě Bohem a to vede i k negativním vlastnostem. Také se v honbě za pokrokem a ještě větší svobodou ruší pravidla a překračují mantinely, které by překročeny být neměly. Například, když se prohlásí za katolíka, je prý hned nálepkován, že podporuje tuto staromileckou, perverzní organizaci, což by se ve svobodné společnosti podle něj dít nemělo. Vyjádřil se i proti politické korektnosti, která znemožňuje se vyjádřit ze strachu, že se to někoho dotkne.
Strakatý se zeptal, zda to platí i ve filmu. Strach to potvrdil a prohlásil, že pokud filmař točí filmy podle společenské objednávky, stává se vlastně populistou. Jako příklad dal nejmenovaný film o pedofilním faráři, který údajně i vyhrál ocenění. Jeho by naopak lákalo natočit film o faráři, který byl falešně obviněn. Podle něj počet falešně obviněných vzroste, protože někteří lidé ucítí šanci vysoudit z katolické církve peníze. Ze sporů v církvi, například mezi kardinálem Dukou a Tomášem Halíkem, je prý nešťastný. Církev by podle jeho názoru měla v dnešní době být svornější a pochybuje, že medializace sporů něčemu pomůže.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas