„Západní státy s otevřenou a solidní azylovou politikou lze do jisté míry chápat v jejich sobectví – příliv migrantů se jich fyzicky dotýká doma, zatímco o problémy na východě kontinentu se starat zatím nemusejí,“ uvádí Dolejší.
V České republice ale prý protiuprchlická hysterie není dle redaktora ospravedlnitelná, neboť prý nemá žádný hmatatelný základ. „V závěru možná nejotevřenější periody českých dějin připadá jeden muslim na 28 km2,“ lakonicky podotýká Dolejší.
Za mnohem vážnější problém považuje redaktor Britských listů řeckou krizi, která prý ohrožuje Evropskou unii, na níž dle něj přes všechno „kafrání“ Česká republika neskutečně vydělává, a to nejen finančně. A také ruské vyhrožování a zastrašování směrem západ, což prý znamená konec období evropské stability po skončení studené války. „Vzhledem k tomu, že Západní Evropa na ‚Divoký Východ‘ v zásadě kašle a nemyslí si, že by za něj bylo třeba bojovat, pás států kolem ruských hranic se dříve či později vrátí k mobilizačnímu modelu armády, se vším, co to sebou nese,“ naznačuje Dolejší možné změny evropské bezpečnostní architektury.
„Pokud za této situace 80 % Čechů považuje za největší problém uprchlíky, a mezi nimi zejména muslimy, nabízí se závěr, že většina spoluobčanů pobývá na nějaké jiné planetě a řeší místní problémy, nikoliv ty, které formují neradostné vyhlídky pro zbytek našich životů i pro následující generace,“ konstatuje Dolejší.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: luš