Kalouskův náměstek stále obývá služební byt. A nikdo prý neví, jak ho z něj vyhodit

08.04.2014 7:36 | Zprávy

Práce na ministerstvu přináší řadu výhod. A vlastně ani není potřeba tam aktuálně pracovat, stačí, že jste tam pracovali v minulosti. I v takovém případě můžete využívat možnosti velmi levného bydlení v atraktivních pražských lokalitách.

Kalouskův náměstek stále obývá služební byt. A nikdo prý neví, jak ho z něj vyhodit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a ministr zemědělství Marian Jurečka

Například jako Miloslav Müller, na jehož případ upozornil deník Blesk. Bývalý náměstek Miroslava Kalouska na Ministerstvu financí již od konce listopadu nepracuje, to mu však nebrání používat služební byt na Malé Straně. Za 1+1 o rozloze 43 metrů čtverečních platí 7774 korun, reálné ceny pod Pražským hradem přitom podle realitních expertů začínají na dvaceti tisících.

Müller na ministerstvu v listopadu skončil, bývalý ministr Jan Fischer mu ale z neznámých důvodů nájemní smlouvu ke služebnímu bytu prodloužil o další rok. Proto Kalouskův muž stále přebývá v ministerském služebním bytě. Nemusí to však prý trvat dlouho. O nájemníka se totiž začal zajímat nový šéf ministerstva Andrej Babiš. Ten už si s exnáměstkem měl dohodnout schůzku, která by měla vést k předčasnému ukončení smlouvy.

Deník Blesk proto zjišťoval, jak jsou na tom s užíváním služebních bytů na dalších ministerstvech. Vůbec nejvíc jich vcelku pochopitelně má Ministerstvo obrany, pod které spadá 19 armádních ubytoven a dalších 368 bytů. Podle informací z ministerstva byty užívají převážně vojáci z povolání, v menší míře pak občanští zaměstnanci úřadu.

Z členů vlády podle Blesku využívá možnosti služebního bydlení pouze ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Ta prý navíc ministerský byt užívá gratis. „Byt na Praze 2 je užíván pro ubytování ministra bezplatně,“ sdělilo deníku samo ministerstvo. 

Bydlet v takovém „ministerském“ bytě se vyplatí. Byť v poslední době někde méně, neboť dva ministři - Andrej Babiš z Ministerstva financí a Antonín Prachař z resortu dopravy - nově zavedli tržní nájemné. Jinak ale ministerstva nabízejí nadstandardně výhodné podmínky.

Třeba Ministerstvo obrany podle vlastního přiznání inkasuje od nájemníků od 2365 do 4730 korun. Ministerstvo vnitra počítá nájem podle čtverečních metrů ubikace, přičemž metrová cena je v rozpětí 64-105,5 korun. Samotný Úřad vlády poskytuje nejdražší ubytování za třináct tisíc. 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chápu, že nás tu musíte prokádrovat“. Maláčová se vysmála Moravcovi, ten spustil o roce 1989

15:11 „Chápu, že nás tu musíte prokádrovat“. Maláčová se vysmála Moravcovi, ten spustil o roce 1989

Nedělní debata Václava Moravce se nesla v konfrontačním duchu a zaměřila se na povolební spojenectví…