„Čteme a posloucháme blbosti o tom, jak lidem kazíme Vánoce, což je hodně šílený argument vzhledem k tomu, že na x místech v Praze překračujeme louže krve a snažíme se neposlouchat tupý rány do hlav těch drobečků,“ napsala na Facebooku skupina s tím, že i kapři cítí bolest a strach. Doplnila, že tato tvrzení jsou doložena atologickými studiemi.
Následně zdůraznila, že ryby nemluví a nepůjdou vám vysvětlit, že opravdu nechtějí „žít“ život v hororu. „Jsme tu my, abychom na to poukázali a něco proti tomu dělali,“ dodala. V předvánočních časech tak vyzvala lidi, aby se spolu s nimi účastnili události Tichá ulička pro kapry.
Na místě také skupina zahájila živé vysílání pro zhlédnutí, jak celá akce probíhala. Na videu lze vidět převážně mladé protestující lidi s přelepenými ústy páskou, stojící u kádí s kapry. V rukou drží například transparenty s nápisy „To, že nekřičí, neznamená, že necítí bolest“, „Některý nářek není slyšet“ či „Kapři cítí bolest jako jiná zvířata“.
Reakce kolemjdoucích nebo lidí čekajících ve frontách na kapra s sebou příliš pochopení nenesly.
Jako první se na videu objevuje žena, kterou při pohledu na seřazené protestující mladé lidi a jejich snahu chránit kapry od utrpení zachvátí velký smích.
„Vám to přijde srandovní?“ ptá mladík, který akci natáčí. „Jo, a to extrémně,“ nepřestává se žena smát a pobaven je značně i muž kráčející po jejím boku. „Ryba je žrádlo, né kámo?“ ptá se pobaveně. Na otázku mladíka, co je vlastně zvíře, už ale neodpovídá a pokračuje v chůzi dál. Mladík tak znovu průběžně lidi okolo nabádá, že kdyby nejedli maso, byli by všichni zdravější, šastnější a hubenější.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab