Když se v roce 2010 ujala moci koaliční vláda Petra Nečase, měla koalice ODS, TOP 09 a Věcí veřejných 118 poslanců. Disponovala silou, o které si mohla většina vlád v Česku nechat jen zdát, pokud nepočítáme období opoziční smlouvy za vlády dnešního prezidenta Miloše Zemana a jeho tehdejšího soka a opozičního partnera Václava Klause. Peake je líto, že Nečasův kabinet svou velkou politickou sílu do značné míry promarnil.
„Myslím, že jsme trochu z leknutí a z nepřipravenosti skutečně tu příležitost promarnili,“ přiznává s odstupem let Peake, aby dodala: „Bylo tam neustálé pnutí a ta vláda navenek působila hrozně neakceschopně,“ posteskla si.
Slabinou kabinetu prý byl jednak vliv Víta Bárty, který prý dával poslancům Věcí veřejných najevo, že se o ně postará. Sama Peake však podle vlastních slov pod vlivem Bárty nebyla. Druhou slabinou byla silná pozice Jany Nagyové, ze které se posléze stala Jana Nečasová, když dosáhla toho, že se Nečas rozvedl se svou první ženou a matkou jeho čtyř dětí Radkou Nečasovou.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp