Kde jsou? Kam se poděli? V Německu se rozprchli uprchlíci, ve značném množství

25.07.2016 12:54 | Zprávy

Německé úřady „ztratily“ 130 000 migrantů. Z celkového počtu 1,1 milionu migrantů, kteří se od roku 2015 v Německu registrovali jako žadatelé o azyl, se 13 procent nedostavilo na příjem do center, do kterých je německá vláda přidělila, informuje deník Breitbart.

Kde jsou? Kam se poděli? V Německu se rozprchli uprchlíci, ve značném množství
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německo, jak jej možná neznáte

Zprávu o „ztracených“ migrantech získal deník Breitbart z oficiálních zdrojů. Údajně se tyto údaje objevily ve zprávě, kterou německá vláda poslala v odpovědi na otázku nejmenovaného levicového politika.

Pokud jsou tato čísla pravdivá, znamenalo by to, že se celá jedna desetina migrantů, kteří přišli v uplynulém roce z Blízkého východu do Německa, „ztratila“ napříč Evropou.

„Oficiální vládní doznání přišlo po důsledné kalkulaci, která naznačuje, že počet nezvěstných migrantů může dosahovat až 600 000,“ píše Breitbart.

Německé ministerstvo vnitra přiznává, že migranti, kteří byli původně do Evropy pozvaní německou kancléřkou Merkelovou, se mohli nakonec vydat i do jiných evropských zemí. Někteří z nich si zjevně zvolili i „cestu ilegality“.

Někteří se zas mohli navrátit zpět do země, ze které do Německa přicestovali. Mnozí migranti se podle Breitbartu v Německu zaregistrovali na více místech, to aby zvýšili své šance na to, že budou nakonec posláni do své předem zvolené destinace.

Celkem se skrze německý „EASY“ systém, jenž má na starosti ministerstvo pro migraci a uprchlíky, zaregistrovalo 1,1 milionu uprchlíků. Tento systém slouží ovšem jen k tomu, že zaznamená příchod žadatele o azyl a zemi jeho původu.

Poté, co se žadatel o azyl v systému registruje, jej úředníci odešlou na místo, kde je o něj dále postaráno a kde může odevzdat plnou žádost o azyl v Německu. Taková operace může ovšem trvat i celé měsíce.

Tato čísla podle Breitbartu rovněž dokazují to, že dublinská dohoda, podle které mají být žadatelé o azyl, jejichž žádost byla odmítnuta, odesláni zpět do první země, vstupem na jejíž území překročili hranice Evropské unie, se za poslední rok stala naprosto nefunkční.

„Ještě v roce 2014 Německo odesílalo každého pátého žadatele o azyl zpět do země vstupu do EU. V roce 2015 to ovšem byla již jen jedna desetina.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: fib

Jana Maláčová byl položen dotaz

Předsedkyně

Proč myslíte, že zrovna vy můžete stranu dostat zpět do sněmovny, když jste byla u toho, když z ní vypadla? A věříte si v příštích volbách? Podle všeho jste zatím bez šance na návrat. Není to paradox, když máte takovou příležitost, protože jen minimum lidí je spokojených s tím, jak se jim daří?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vážné. Fialovi se vysmál už i Jan Kraus

13:20 Vážné. Fialovi se vysmál už i Jan Kraus

Výroky premiéra Petra Fialy o dorovnání německých platů za čtyři roky vyvolaly u řady lidí velké poz…