Rogan Muskovi poděkoval za to, že koupil Twitter. Podle něho tím Musk zasáhnul do historie. „Byli jsme na dráze cenzury a kontroly narativů, která neměla v minulosti obdoby. Můžeš zapomenout na to, co dokázali, když měli pod kontrolou média a noviny, ve srovnání s tím, co dělali se sociálními sítěmi, jak potlačovali informace,“ řekl Rogan a jako příklad dal kauzu notebooku Huntera Bidena.
Ta propukla těsně před americkými volbami v roce 2020, 50 bývalých pracovníků bezpečnostních služeb to označilo za ruskou dezinformaci a Twitter pak tuto informaci cenzuroval a potíral. „Kdybys nekoupil Twitter, tak bychom se o tom nedozvěděli,“ děkoval Joe Rogan za tzv. Twitter files, tedy zveřejněnou historii nátlaku na cenzuru na Twitteru.
Musk zase připomenul, jak byl z platformy vystrnaděn Donald Trump, ještě když byl prezidentem. To mu přišlo šílené, zvláště když Trump nabádal ke klidu a k tomu, aby jeho příznivci neničili cizí majetek. Tudíž o akvizici Twitteru přemýšlel ve stylu: „Pokud to neuděláme, tak jsme nahraní.“ Také zmínil, že sociální síť byla předražená a stále se ho snaží dostat některé levicové neziskovky přes bojkot reklamy. Dodal, že takové organizace se nejlépe poznají, pokud mají „orwellovské jméno“, například Centrum pro potírání digitální nenávisti. Odhadl, že pokud vyhraje Trump, bojkot ustane, ale pokud Kamala Harrisová, tak zesílí.
V tomto případě pak prý nakonec jeho síť zavřou. „V žádném případě Kamalin režim nedovolí, aby síť X existovala,“ vyjádřil se. Odhadl, že v takovém případě by útok byl veden přes ministerstvo spravedlnosti. Jako příklad zmínil současnou kauzu, kdy ministerstvo spravedlnosti žaluje jeho společnost SpaceX, že nezaměstnává uprchlíky a azylanty, ale to firmě nedovolují zákony o státní bezpečnosti. „Ať děláme, co děláme, vždy je to špatně,“ poznamenal. Tento postup přirovnal k výroku šéfa stalinské NKVD Beriji „ukažte mi člověka, a já řeknu, jaký spáchal zločin“. Musk ještě poznamenal, že demokrati dělají všechno, z čeho pak obviňují Trumpa, že plánuje dělat.
Rogan zmínil, co mu YouTube prováděl s jeho interview s Trumpem. Například že ho nebylo možné nalézt při vyhledávání na stránce. Nebo že se nezobrazovalo v trendujících videích, ačkoliv ho každou hodinu vidělo dalších 1,5 milionu lidí. Má za to, že Musk tím, že koupil Twitter, donutil i ostatní, aby méně cenzurovali. S tím majitel sítě souhlasil a dodal, že pak skutečně je cenzura na ostatních sítích tak očividná, že od ní provozovatelé musejí alespoň trochu upustit. Muskův přístup k „dezinformacím“ je jednoduchý, jít ke zdroji výroku.
S Roganem se Musk také shodl, že lži o Trumpovi ze strany tradičních médií přesahují únosnou mez. Například přirovnávání Trumpových setkání s těmi nacistickými. Musk podotkl, že na setkání v Madison Square Garden byly vlajky Izraele, dobrá čtvrtina řečníků byli židé a v davu byli pravděpodobně představitelé každé rasy a náboženství v USA. A ptal se, co je pak na takovém setkání nacistického.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Karel Šebesta