Kéž by tu byla základna USA, řekl Topolánek. Šídlo mu zalichotil silnými slovy

14.03.2019 7:51 | Zprávy

Do Topol show bývalého premiéra na Info.cz včera zavítal Jindřich Šídlo, novinář, redaktor a v poslední době i moderátor na Seznamu. S Mirkem Topolánkem se bavili o médiích, zahraniční politice i o tom, jak se politika od Topolánkových časů změnila. „Já to sleduju velmi znepokojeně, já jsem si dlouhá léta myslel, že žiju v zemi, která patří do západní Evropy," prohlásil o směřování Česka novinář. A Piráty přirovnal k Zeleným v Topolánkově vládě.

Kéž by tu byla základna USA, řekl Topolánek. Šídlo mu zalichotil silnými slovy
Foto: Repro Info.cz
Popisek: Mirek Topolánek a Jindřich Šídlo v Topol show

Topolánek Šídla popsal jako redaktora, novináře a politického komentátora. „Už možná ani ne moc politický komentátor, už možná ani ne moc novinář, v poslední době vás, Jindřichu, sleduji ve Šťastném pondělí (pořad Seznamu, pozn.red.), v ňákých fotbalových pořadech, sem tam na Českém rozhlasu Plus, kde máte poslední politické komentáře. Co se stalo s tím ostrým, neúprosným, nikomu neodpouštějícím, nicméně korektním novinářem peroutkovského ražení?“ ptal se bývalý premiér na úvod. Podle Šídla se nestalo nic, jen to, co dělal, dělá jinou formou. Prý píše ještě pro slovenské noviny, takže má psaní víc než dost.

Topolánek rekapilutoval Šídlovu kariéru. Začínal v Českém deníku, pokračoval 9 let v Respektu. „Ještě když Respekt měl respekt,“ dloubnul si Topolánek a Šídlo nesouhlasil, podle něj ho má pořád. Dále pracoval v Hospodářských novinách, v Mladé frontě a v ČT, až se nakonec usídlil na Seznamu. Položil Šídlovi otázku, zda jeho odchod měl něco společného se změnami vlastníků médií. „Můj odchod do Seznamu neměl se změnami vlastníků nic společného. Andrej Babiš se několikrát snažil tvrdit, že jsem odešel kvůli tomu, co se dělo ve vydavatelství Economia pod Zdeňkem Bakalou. To není pravda, já si na Zdeňka Bakalu nemůžu vůbec stěžovat jako na majitele,“ odpověděl novinář. Prý chtěl po 25 letech stejné práce zkusit něco nového a zalíbilo se mu to. Média se podle něj změnila jednak kvůli tomu, že neví úplně, jak čelit digitalizaci, a také kvůli změnám vlastníků. Nástup Andreje Babiše byl podle něj zemětřesením, ze kterého se česká média doteď nevzpamatovala.

Topolánek konstatoval, že média se názorově vyprofilovala a už nepíší všichni stejně ploše a korektně. Položil Šídlovi otázku, zda jsou potřeba veřejnoprávní média. Podle Šídla ano. „Ve chvíli, kdy tady ne úplně nepodstatná část trhu patří předsedovi vlády nebo jeho svěřeneckým fondům, tak je budete potřebovat vždycky. Samozřejmě funguje to do té doby, dokud mají ta veřejnoprávní média slušné vedení. Kdy prostě zachovávají, proč jsou zřízena, neutralitu,“ tvrdí Šídlo, na což si Topolánek neodpustil poznámku, že veřejnoprávní média brání, přesto co vysílají.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Myslíte, že zvýšení trestů pro pašeráky stačí?

Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Putin ví, kde udeřit.“ Mrazivé varování z Německa

14:50 „Putin ví, kde udeřit.“ Mrazivé varování z Německa

Německý ministr obrany Boris Pistorius varuje před nebezpečím hybridní války vedené Ruskem proti Něm…