Kauza vypukla poté, co Mudamání zveřejnil na Facebooku svou selfie s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, kterou pořídil v berlínském úkrytu v roce 2015. Následně byl osočován z napojení na teroristické organizace, spojován s teroristickým útokem na vánočním trhu v Berlíně a rovněž obviněn z pokusu o vraždu berlínského bezdomovce.
Ač Facebook prvotní nepravdivé příspěvky odstranil, po síti stále putovala jejich další sdílení se stejným obsahem. Tomu chce svou žalobou dnes 19letý Anas Mudamání zabránit. Facebook by tak byl do budoucna nucen aktivně takové příspěvky vyhledávat a odstraňovat.
- Původní text ZDE
Jeho právník Chan-jo Jun, který patří k dlouhodobým kritikům sociální sítě, uvedl, že Facebook by měl mít povinnost pomlouvačný nebo diskriminační obsah odstraňovat, což dosud příliš důsledně nečinil. „Místo toho vytvořil prostředí, které umožňuje nelegálnímu obsahu prosperovat,“ řekl listu The Independent. „Máme šanci potlačit takto falešné zprávy alespoň tam, kde jsou práva jednotlivců porušována,“ dodal. Doufá také, že se mu podaří z celého případu vytvořit precedens pro budoucnost.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef