„Člověk by řekl, že když jsou mimořádné odměny vyšší, než pravidelný a řádný plat, musí ten člověk pracovat přinejmenším dvakrát více, než za normálního stavu. Nikoli tedy osm, ale šestnáct hodin denně. Dělat to tak celý rok, není to už proti zákoníku práce?" přemítá nad příčinou vysokých platů respektive odměn Jandourek.
Pracovní nasazení na 200 procent
Druhou možností je, že náměstci v normální pracovní době pracovali dvakrát výkonněji. „Trochu to připomíná výkony Alexeje Grigorjeviče Stachanova, který v roce 1935 překročil čtrnáctkrát stanovenou normu, vytěžil 102 tun uhlí za 5 hodin. Na místě by bylo nejdříve prošetřit onu normu a potom Stachanova, jestli nebyl na drogách, popřípadě střízlivost těch, kdo výkon měřili," ironicky upozorňuje Jandourek.
Poslední možností je podle Jandourka, že náměstci podávali kvalitativně naprosto ohromující a mimořádné výkony. „Jen mi přijde zvláštní, že by je podávali všichni, to je trochu nepravděpodobné," dodává Jandourek.
Možná jsou to roboti
Radek John před koncem roku dal dvě nejvyšší odměny lidem, kteří v úřadu pracovali pouhé dva měsíce, a jejich plat se tím vyhoupl na čtvrt milionu (tedy víc než prezidentský). Žádná zmíněná varianta se tedy nezdá Jandůrkovi dostačující, a tak nabízí ještě jedno prosté vysvětlení. „Možná nejsou náměstci vůbec lidé, ale třeba jen převlečení roboti, jako kdysi Blasius a Radius z jedné východoněmecké sci-fi."
Čtěte více:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: aš