Konec, vláda neuspěla s nouzovým stavem. Shrnutí celého dne, který změnil Česko

11.02.2021 22:26 | Zprávy

Vláda neuspěla, nouzový stav nebyl prodloužen. Dlouhé čtvrteční jednání k úspěchu nevedlo. Znamená to, že současný nouzový stav skončí v neděli, a co bude pak, to není jasné.

Konec, vláda neuspěla s nouzovým stavem. Shrnutí celého dne, který změnil Česko
Foto: Screen ČT24
Popisek: Andrej Babiš v Poslanecké sněmovně

Vláda žádala o prodloužení nouzového stavu o třicet dní do 16. března. Pro návrh hlasovalo pouze 48 poslanců ANO a ČSSD. Potřeba bylo (vzhledem ke sníženému poštu poslanců kvůli dodržení pandemických opatření) 54 hlasů.

Po neděli se očekává, že hejtmané jednotlivých krajů vyhlásí „stav nebezpečí“, což je krajský ekvivalent nouzového stavu. Nakonec se podle ministra zdravotnictví Jana Blatného poslanci stejně vrátí k celostátnímu nouzovému stavu.

Kompromis se pokusil zprostředkovat lidovec Stanislav Juránek, který navrhoval nouzový stav na čtrnáct dní. Ani tento návrh neuspěl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Jakub Vosáhlo

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Koalice a opozice

Dobrý den, souhlasím s váma, že by spolu koalice a opozice měla jednat, bohužel jsme svědky pravého opaku a výsledek je podle mě takový, že to dopadá hlavně na nás lidi. Nemyslíte? Proč třeba ANO ukončilo jednání o důchodové reformě? A ještě myslíte, že když vy jste byli ve vládě, že jste opozici na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Keller: Jak topkař Niedermayer vyrobil dezinformaci o trumpismu

4:44 Keller: Jak topkař Niedermayer vyrobil dezinformaci o trumpismu

NEKOREKTNĚ S KELLEREM Jak se vyrábí dezinformace. Tak pojmenoval aktuální z řady komentářů pro Parl…