Němečtí průmyslníci hledí do budoucna s chmurnými vráskami ve tváři, upozornil server magazínu Der Spiegel s tím, že Federace německého průmyslu (Bundesverband der Deutschen Industrie – BDI) hledí do budoucnosti s pesimismem, protože očekává pokles výroby u průmyslových podniků. Nezdá se tak, že by se nelehká situace německé ekonomiky měla začít zlepšovat.
„Německý průmysl čeká další těžký rok. Očekává se, že výroba klesne o 1,5 procenta ve srovnání s rokem 2023, oznámilo průmyslové sdružení BDI na veletrhu v Hannoveru. BDI očekává stagnaci vývozu zboží v roce 2024 poté, co loni klesl o 1,5 procenta. … Asociace, která byla nedávno jedním z nejtvrdších kritiků kancléře Scholze, je pesimistická i pro ekonomiku jako celek. V této zemi BDI očekává v roce 2024 růst jen 0,3 procenta, zatímco světová ekonomika má růst o tři procenta. To by znamenalo, že Německo by mezi velkými průmyslovými zeměmi opět zaostávalo,“ napsal server magazínu Der Spiegel.
Prezident BDI Siegfried Russwurm prohlásil, že Německo se stále vzpamatovává z vysokých cen energií a z vysoké inflace.
S více než milionem zaměstnanců a ročním obratem více než 200 miliard eur je strojírenství považováno za páteř německé ekonomiky.
„Nové investiční projekty v současnosti probíhají především v zahraničí, například v USA. Pokud s tím něco neuděláme, povede to k pokračujícímu oslabování naší ekonomiky,“ varoval prezident Svazu německého strojního a rostlinného inženýrství (VDMA) Karl Haeusgen.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Miloš Polák
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.