Jan Lipavský po vládní kolizi s Piráty, kdy ti opustili vládní lavice a začali si zvykat na místo v opozici, sice podal formálně demisi, ale ta nebyla premiérem přijata. Poté proběhla tisková konference, kde premiér oznámil, že Lipavský i přes odchod Pirátů zůstává ve vládě. A to pro velkou názorovou shodu s vládní koalicí. To nenechalo chladným komentátora Thomase Kulidakise.
„Ukázalo se, že samozvané morální majáky v žádném případě morální nejsou. Jan Lipavský bude od nynějška synonymem pro naprostou neloajálnost a zradu. Bez Pirátů by byl absolutní nula. Rozhodně by nebyl ministrem. Poté, co byla strana potupným způsobem vyhozena z vlády, Lipavský odvrhl ty, kteří mu pomohli nahoru, ještě je pošpinil a zůstává ve vládě kvůli funkci na jeden rok,“ ukázal načínáčky komentátor Thomas Kulidakis. „Je toto výrazem rovné páteře a dobrého charakteru?“ ptal se Kulidakis.
„Teď už budeme mít ve vládě dva nevolené zástupce. Jana Lipavského a Martina Dvořáka, protože ani ten ve volbách nedostal důvěru voličů,“ poznamenal.
Přišlo i na slova předsedkyně Poslanecké sněmovny a TOP 09 Markéty Pekarové Adamové. Ta u Lipavského postu a práci vzpomněla zakladatele TOP 09 a velkou osobnost české politiky předrevolučních i porevolučních let Karla Schwarzenberga. „Paní Pekarová Adamová Jana Lipavského srovnávala s Karlem Schwarzenbergem. To je naprostá urážka. Se Schwarzenbergem se dalo souhlasit, nebo nesouhlasit. Byl nositelem originálních myšlenek. Od pana Lipavského jsme zatím žádnou originální myšlenku neslyšeli. Doteď byl epigonem, loutkou, marionetou především pana Petra Fialy a zbytku stran. Bodejť by mu to nešlo, když dělá jen to, co po něm chcete. Tam, kam ho postavíte, tam řekne, co se po něm očekává,“ odmítl Kulidakis myšlenku, že Lipavský se dá srovnat s Karlem Schwarzenbergem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Marian Kučera