Verdikty nejsou pravomocné, obžalovaní se proti nim mohou odvolat.
Líčení se prakticky od začátku neúčastní ze zdravotních důvodů dva obžalovaní. V jejich případě soud tresty zatím nevynese, vrátí se k nim až ve chvíli, pokud to stav obžalovaných dovolí. V celé kauze také padly peněžité tresty od 50.000 do 600.000 korun.
Českobudějovický krajský soud začal případ řešit v září 2012. Na prvním líčení se v soudní síni sešlo všech 52 obžalovaných. Podle protikorupční policie ovlivnili nejméně 30 zadávacích zařízení na rekonstrukci objektů v Litoměřicích, Brně, Českých Budějovicích, Pardubicích a Praze. Krátce po zahájení jednání se tehdy obhájci ohrazovali proti podmínkám, podle nich soudní síň kapacitně nevyhovovala standardům. Předseda senátu Ondřej Vítů rozdělil proces na několik skupin, s nimiž soud vedl líčení odděleně.
Státní zástupce vznesl obžalobu kvůli trestným činům zneužívání pravomoci veřejného činitele, pletich při veřejné soutěži a veřejné dražbě, porušování závazných pravidel hospodářského styku, podvodu, nepřímého úplatkářství a zločinného spolčení. Mezi obžalovanými figurovalo 11 bývalých zaměstnanců Ministerstva obrany, 38 představitelů podnikatelských subjektů a jejich zaměstnanců, dva notáři a jeden advokát.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam, čtk