Lhali, aby to lidi přijali. Británie: Skutečný důvod migrace

12.08.2024 10:35 | Zprávy

Britské úřady se nadále snaží o tvrdé potrestání všech, kdo protestovali proti migraci v reakci na vraždu tří malých holčiček. Jak k takové situaci došlo? Již v roce 2009 se bývalý poradce premiéra Tonyho Blaira přiznal, že tehdy vládnoucí Labour Party chtěla zvýšit „rozmanitost“, a proto otevřela stavidla masové migraci. Ale protože se obávala, co by na to levicový volič řekl, tak tvrdila, že důvody jsou ekonomické.

Lhali, aby to lidi přijali. Británie: Skutečný důvod migrace
Foto: Repro Youtube
Popisek: Migranti směřující do Velké Británie

Velká Británie se otřásá v základech a sociální sítě plní jména odsouzených, kteří se účastnili protestů, ať už fyzicky nebo jim jen vyjadřovali podporu.

Do kritiky britského režimu se zapojil i miliardář Elon Musk, takže se pozornost britských levicových kruhů zaměřila i na něho a komentátor Guardianu Jonathan Freedland dokonce tvrdí, že by Musk měl také stanout před soudem.

Jak se Velká Británie dostala do situace, kdy je její domorodé obyvatelstvo zatýkáno a zastrašováno kvůli odporu vůči migraci? Napovědět může článek z roku 2009 deníku The Telegraph. Bývalý poradce premiéra Tonyho Blaira Andrew Neather tehdy uvedl, že otevřené dveře migraci v nultých letech byly cílenou snahou změnit zemi a „strčit pravičákům čumák do migrace“. Podle Neathera se však činitelé Labour Party obávali, že kdyby tento úmysl oznámili veřejně, přišli by o své voliče z dělnické třídy, která byla jejich volební základnou. Proto byla migrace obhajována ekonomickými argumenty, tedy že migranti budou potřebnou pracovní silou.

Andrew Neather pracoval na začátku nultých let jako autor projevů pro Tonyho Blaira a pro ministry vnitra Jacka Strawa a Davida Blunketta. Velká změna v migrační politice dle jeho slov přišla poté, co think-tank Performance and Innovation Unit zveřejnil novou studii v roce 2001. Neather byl autorem projevu ministryně pro migraci Barbary Rocheové, který vycházel z předběžných závěrů této studie.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Karel Šebesta

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Proč nemáme referendum?

Paní Válková, rád bych znal váš názor na to, proč si myslíte, že neprošel váš návrh na uzákonění referenda, když je zakotveno i v ústavě a taky by mě zajímalo, proč jste zákon nepřijali, když jste byly ve vládě vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Řekl bych, že dole uvedené zdroje jsou naprosto k smíchu. Osobně považují migraci za KŠEFT., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuserusošvábek , 12.08.2024 11:43:26
Nejbohatší potřebují být ještě bohatší. O nic jiného v politice nejde! Kolik se dá na jednom "migrantovi" vydělat? To je ta kruciální otázka. Kolik vydělá náhončí, kolik převaděč, kolik ubytovatel, kolik zaměstnavatel, kolik činí podpory a výplaty pro podporu migrantů. To jsou cifry, o kterých se ještě matematika pro obecnou školu nezmiňuje.

|  5 |  0

Další články z rubriky

Tři apoštolové Rakušan, Hladík a Výborný na kamery kritizovali, ostatní makali. Povodně očima vyplaveného

12:27 Tři apoštolové Rakušan, Hladík a Výborný na kamery kritizovali, ostatní makali. Povodně očima vyplaveného

„Situace třeba v Moravskoslezském kraji byla opravdu tak vypjatá, že si zdejší hejtman Josef Bělica …