V tomto roce se různým humanitárním organizacím podařilo zachránit přes 6000 migrantů před utonutím ve Středozemním moři. Jejich práce se ovšem nezamlouvá mládežnické ultrapravicové protiuprchlické a protiislámské organizaci s názvem „Identitarian“, jejíž členové vybírají prostřednictvím internetu peníze na nákup lodí s úmyslem pronásledovat uprchlíky snažící se dostat do Evropy.
Ultrapravicoví aktivisté plánují na toto léto námořní kampaň, v rámci které hodlají konfrontovat lodě zachraňující uprchlíky ve Středozemním moři.
Členové hnutí „Identitarian“ jsou mladí lidé, většinou mezi dvaceti a třiceti lety, a působí zejména ve Francii, Rakousku, Německu a Itálii. Za méně než dva týdny od zahájení kampaně se skupině podařilo vybrat přes 1, 5 milionu korun.
Peníze byly vybrány skrze anonymní crowdfundingovou kampaň s počátečním cílem 1,3 milonu korun na nákup lodí, náklady na cestu a filmovou techniku. V sobotu vedení hnutí podtvrdilo, že již dosáhlo finančního limitu, nicméně i nadále přijímá dotace.
Simon Murdoch z londýnské protirasistické organizace „Hope not Hate“, který pečlivě monitoruje aktivity hnutí Identitarian britskému deníku Guardian sdělil, že zatímco „jsou aktivity hnutí odporné, nejsou bohužel nijakým překvapením. To, že se tito pravicoví aktivisté snaží bránit v práci humanitárním organizacím, které pomáhají některým z nejzranitelnějších lidí dnešního světa, včetně žen a dětí riskujících utonutí, svědčí o jejich charakteru“.
Crowdfundingová kampaň byla zahájena v polovině minulého měsíce, kdy francouzská frakce hnutí, „Génération Identitaire“, vytvořila internetovou stránku „defend Europe“ s úmyslem vyprovokovat akci proti humanitárním organizacím typu Greenpeace.
„Lodě narvané k prasknutí ilegálními migranty zaplavují evropské hranice. Jedná se o invazi. Masivní imigrace mění tvář celého kontinentu. Ztrácíme bezpečí, náš způsob života a jsme vystavováni riziku, že brzy budeme v Evropě minoritou,“ uvádí se na stránkách hnutí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: fib