"Já vycházím z toho, že by člověk měl být otevřený a lidský. Tak se o to snažím a nechávám na každém, jak se k tomu postaví," prozradil hned v úvodu. "Já jsem obklopen mnohými, kteří si na něco stěžují a říkají, takhle jsme si to nepředstavovali, ale neuvědomují si, že ta společnost ušla obrovský kus dopředu," pokračoval.
Dvě zásadní porevoluční chyby
I on ale poukázal na dvě zásadní chyby, na které podle jeho názoru došlo. Zaprvé nebyli potrestáni mnozí pachatelé trestných činů a za druhé nebyl vytvořen dostatečný právní rámec k privatizaci, což otevřelo prostor k rozkrádání. S tím se potýkáme dodnes. Důsledkem toho mimo jiné je i jisté propojení politiky a byznysu, což podle pana biskupa lidé nevidí právě rádi.
"Pořád ještě chybí nějaká občanská hrdost, domnělá občanská společnost... A to bude trvat ještě nějakou dobu," uvedl biskup. Lidé by se také měli zbavit myšlenky, že někdo, kdo neokrádá stát, okrádá rodinu. Lidé by si měli uvědomit, že je v jejich vlastním zájmu ctít zákony a nehledat cesty, jak je obcházet.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp