„Nejprve je potřeba zjistit, že ten, s kterým komunikujete, je ve stejném táboře, jako vy. Zda není ‚u nich‘. Za bolševika bylo jasné u koho, dnes to tak jasné není – ale na obecné úrovni to znamená „u sluníčkářů‘. U party s neomarxistickými postoji,“ píše Doležal.
Celý text je ZDE
Strach vyjádřit a ustát negativní názor na některé neomarxisty šířené ideje se týká hlavně těchto témat: Imigranti, islám, gender kvóty, všeobjímající vstřícnost k homosexualitě a práva žen. „Zkuste dnes někam napsat, že nemáte rádi některou z uvedených skupin, a den poté se podívejte do diskuse pod článkem. Bude plná výzev k cenzuře takového názoru, k vašemu postihu, k vyloučení podobných názorů z diskuse, a ještě vás udají nadřízeným,“ píše Doležal s tím, že se opět začíná udávat pro nesprávné myšlení.
Ze své praxe ví, že udavačů, kteří vás z vlastní píle napráskají pro nesprávné myšlení, je pořád dost. „Takže by veřejnost měla být zvlášť opatrná, jestli se tyto tendence – omezování svobody slova ve jménu politické korektnosti – nezačínají vymáhat represivně. Jde o tak choulostivou věc, že je pro demokracii vždy lepší o trochu míň tlačit na represní pilu, aby nedošlo k ohrožení toho základního – svobody projevu,“ upozorňuje publicista J. X. Doležal závěrem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam