Tato výše popsaná komunita podle knihy není zcela asimilovaná, protože si zachovává jisté prvky autochtonní populace, a to může být zdrojem napětí pro postoj většinové české populace. Multidisciplinární odborná monografie přináší několik sond do témat přímo spjatých či úzce souvisejících s islámem a muslimy v České republice.
Výstupy jsou zčásti anebo do značné míry založeny na rozhovorech s místními obyvateli, ale také s českými muslimy, kteří zde žijí krátce, dlouhodobě anebo se zde již narodili.
Aktuálnost knize dodává velmi zajímavý vhled politických stran. Autor vybral vždy konkrétní prvky, na nichž dokazuje jednotlivé postoje ODS, Zelených či sociální demokracie. Stranou jeho zájmu nezůstal ani často pohled do ParlamentníchListů.cz (označovány jsou za hybridní médium) či ProtiProudu.cz Petra Hájka.
Přemysl Rosůlek (* 1971) vystudoval magisterský obor politologie na FSV MU v Brně (1998), disertační práci obhájil na IPS FSV UK v Praze (2005) a habilitoval se v oboru teorie politiky na FPVMV UMB v Banské Bystrici (2014). Od roku 2000 působí jako akademický pracovník na Katedře politologie a mezinárodních vztahů Fakulty filozofické Západočeské univerzity. Zaměřuje se zejména na problematiku secesionismu, nacionalismu, dále na vybraná etická témata soudobé politické teorie a také na vztahy mezi politikou a médii.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš A. Nový