Miloš Zeman se v pořadu Týden s prezidentem vyjadřoval k výkonu českých sportovců na olympiádě v Jižní Koreji. Neskončil však jen u českých sportovců. Svou porci dostali také sportovní komentátoři působící v ČT a od nich zase nebylo daleko k personálním záležitostem ve veřejnoprávní televizi celkově. Zlatá medailistka Ester Ledecká je prý prezidentovi o to sympatičtější, že odmítá dávat rozhovory českým novinářům, když se koncentruje na závod.
Prezident ještě dodal, že nestačí jen kritizovat práci České televize, ale hodilo by se také nějak situaci změnit. „A jedna z cest, jak s tím něco dělat, spočívá ve dvojím zamítnutí zprávy o hospodaření České televize. V takovém případě dochází k personálním změnám v České televizi a já bych si samozřejmě tyto změny velice přál. I když je jako prezident nemohu vůbec ovlivnit. To mohou ovlivnit pouze poslanci, pokud tu zprávu o hospodaření dvakrát zamítnou,“ poznamenal prezident.
Když to uslyšel Pavel Šafr, rozhodl se veřejnoprávní televizi bránit na sociální síti Twitter. „Bolševizace pokračuje. Teď se lůza třese na likvidaci České televize. Situace je opravdu strašná,“ napsal. A svým příspěvkem rozpoutal diskusi do které se zapojil např. bloger František Matějka. Ten Šafrovi okamžitě oponoval, že by stačilo, aby ČT podávala divákům objektivní informace, a ne jen jednostranný pohled na svět.
Kriticky se o veřejnoprávní televizi vyjádřili i někteří další diskutující. Zazněl dokonce názor, že likvidace ČT by byla správnou věcí.
O slovo se však přihlásili i zastánci ČT, kteří varovali, že se blíží další „válka o ČT“, protože se jistě najdou poslanci, kteří prezidentův hlas vyslyší. Proto je prý nezbytně nutné Českou televizi bránit.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp