Máme se prý na co těšit. Německý expert na migraci vyslal vážné varování

24.08.2016 9:34 | Zprávy

Bruselské elity si pochvalují svůj „deal“ s Tureckem a tvrdí, že migrační krize je tím prakticky zažehnána. Tomu sice napovídají také nižší počty příchozích migrantů, ale expert na migraci Reiner Klingholz nyní tvrdí, že jde jen o ticho před bouří a to nejhorší teprve přijde.

Máme se prý na co těšit. Německý expert na migraci vyslal vážné varování
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Kolem iráckého města Dahúk je nespočet uprchlických táborů

„Evropa by se měla připravit na další migrační vlnu, která může kontinent přivést na pokraj kolapsu. Dohoda s Tureckem sice zajistila, že v současné době přichází do Evropy méně migrantů, ale příčiny migrační krize nebyly vyřešeny. Další obrovské počty migrantů ze zemí Blízkého východu a afrického kontinentu touží po tom, dostat se na náš kontinent,“ uvedl šéf Berlínského institutu pro populaci a rozvoj.

„V těchto oblastech se rychle navyšuje populace, jejíž příslušníci nemají možnost se ekonomicky uplatnit. Kombinace obojího nutí lidi odcházet do Evropy. Proto je důležité udělat mnohem více, abychom pomohli zdejším komunitám zlepšit jejich ekonomický a sociální status. A to zejména i pokud se jedná o ženská práva. Je nutné zajistit, aby populace s vyšší porodností dostaly šanci se uplatnit v ekonomické oblasti.“

Celý text v angličtině je ZDE.

Jak uvádí britský deník The Express, zatímco počet migrantů mířících z Turecka do Řecka se snížil, Itálie naopak v tomto směru zaznamenala velký nárůst. „V červenci dorazilo k italským hranicím 25 000 migrantů a italští politici se obávají, že by mohla v oblasti nastat problematická situace jako v loňském roce ve francouzském přístavu Calais, kde se v tamějším uprchlickém táboře postupně nashromáždilo několik tisíc migrantů.“

„V porovnání se stejným obdobím loňského roku v každém případě podle informací evropské agentury Frontex došlo letos ke dvanáctiprocentnímu nárůstu počtu migrantů. Mnozí z nich se na cestu přes Středozemní moře vydali na chatrných člunech a ve většině případů šlo o Nigerijce nebo Eritrejce,“ uvádí The Express s tím, že v italských uprchlických táborech v současné době přebývá asi 140 000 migrantů, což představuje sedminásobný nárůst v porovnání s rokem 2013.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump jmenoval dalšího klíčového muže. Zastánci Ukrajiny se mračí

10:17 Trump jmenoval dalšího klíčového muže. Zastánci Ukrajiny se mračí

Je známo další jméno, které bude definovat americkou zahraniční i obrannou politiku. Donald Trump oz…