„Bezpečnostní složky jsou v obraze, ale domnívám se, že je velká chyba, že se to nekomunikuje na území Evropy. Bezpečnostní opatření jsou špatně komunikovaná. To je věc především veřejnoprávních médií,“ podotkl hned na úvod host.
Mezi lidmi prý sílí zájem pořídit si zbraň nebo se zdokonalit v umění sebeobrany. Česko si však zároveň musí položit otázku, co dál. „Musíme se ptát, kde chceme být za padesát let,“ upozornil Lidinský. Pokud se budeme snažit pomoci každému, můžeme vypadat jako dnešní Francie nebo Velká Británie, varoval Lidinský.
Potomci migrantů jsou frustrováni a nepokládají svou novou zemi za svůj domov. A tady vzniká prostor k radikalizaci. Tato radikalizace vede k tomu, že islamisté ubližují Evropanům, kteří se jim snaží pomoci. „My se přitom pořád domníváme, že nejvíc potřebují pomoci ti, kteří zůstávají v táborech v Sýrii a tak podobně, ne ti dobře živení mladí muži.“
EU by proto měla zřídit záchytné tábory mimo své území a v těchto táborech rozhodnout, koho přijmeme a koho ne. Pokud nezačneme jednat podle toho, může do Česka přijít podobný pogrom a může nás to zaskočit, pokud na to nebudeme připraveni.
V závěru zdůraznil, že neštěstí v Paříži je strašlivé a soucítí s příbuznými obětí. Ale to nic nemění na tom, že česká politická scéna musí spolupracovat při řešení migrační krize.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp