Theodora Remundová pracovala na projektu Moje století. U příležitosti stých narozenin republiky oslovila dodnes žijící stoleté pamětníky a snažila se zachytit jejich výpověď. Věnovala pozornost i těm, kteří hájili zločiny komunismu, protože se brání tomu vytěsňovat některé názory.
O totéž se snaží i v dnešní společnosti. Snaží se zachytit, jak přemýšlí třeba voliči Andreje Babiše (ANO). „Já jsem se setkala se dvouma lidma. Jsou to starý lidi. Když jsme mluvili o demonstracích, tak oni říkali ‚já nevím‘ a to, top to a to, takže třeba to jsou voliči Babiše. Já nevím. Ale v jinejch věcech jsou třeba ty lidi skvělí A to je třeba taky jako vidět,“ zdůraznila režisérka.
Snažila se to prý říct i lidem na demonstraci Milionu chvilek pro demokracii. Že když se takhle člověk setká s jiným názorem, tak třeba říkat v klidu argumenty a dát tomu člověku třeba zase najevo, že ho v jiným oboru bere, jako obdivuje, a třeba neredukovat ty diskuse jenom na tu politiku. Ta šířka tý lidský existence je jako širší,“ zdůraznila Remundová.
Je ráda, že se společnost zvedla, a varuje před tím, kolik moci drží v rukou jeden člověk – Andrej Babiš. Sama se demonstrací účastní. Ale lidé si prý nesmí myslet, že po demonstracích přijde ráj na zemi. Podobná očekávání měli lidé i v roce 1989 a právě z tohoto očekávání plyne nemalá frustrace celé řady lidí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: mp