Mrtvý generál Lučanský: Šílenosti za mřížemi. „Udělal si to sám“. A lékař to potvrdí, vypovídá nejslavnější vězeň

04.01.2021 17:22 | Zprávy

K sebevraždě někdejšího policejního prezidenta Milana Lučanského se již vyjádřil i omilostněný vrah Jiří Kajínek. Zhodnotil, že je nynější situace na Slovensku skutečně zajímavá a měli bychom ji sledovat. Sám pak okomentoval některé teorie, které se v souvislosti se sebevraždou generála Lučanského vyrojily. „Vězeňská služba z toho vždycky udělá úplně normální záležitost,“ zaznělo od Kajínka, načež objasnil, zdali reálně Lučanský mohl pod dohledem dozorců spáchat sebevraždu.

Mrtvý generál Lučanský: Šílenosti za mřížemi. „Udělal si to sám“. A lékař to potvrdí, vypovídá nejslavnější vězeň
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Kajínek

„Každý, kdo to prostředí zná, tak ví, že se tam odehrávají šílenosti, ale vězeňská služba z toho vždycky udělá úplně normální záležitost, to, že se tam dějí nezákonnosti, to přece nejde,“ započal hned zostra Kajínek, a hned tím namířil na to, že jakmile je někdo za mřížemi stlučen, tak se vše urovná se slovy, že si to „udělal sám“ nebo „spadl ze schodů“. „Lékař to bohužel potvrdí,“ podotkl.

Aktuální situaci na Slovensku Kajínek přímo komentovat nechtěl, naopak okomentoval pochybnosti nad tím, že by dozorci Lučanského neuhlídali. Lidé a novináři, kteří tvrdí, že by dozorci Lučanského v případě pokusu o sebevraždu uhlídali, podle něho neznají vězeňské prostředí dostatečně.

„Normální je kontrola cel jednou za hodinu. Když se zpřísní kontrola, znamená to, že se chodí jednou za 30 minut,“ pokračoval s tím, že člověk, který se chystá spáchat sebevraždu, se nedá za běžných okolností uhlídat. Sám však nechce hodnotit, co přesně se stalo. „Víme, že je možné všechno,“ zaznělo od něj.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cecílie Jílková: Pozor, pandemická dohoda WHO má sloužit lobbistům, cenzuře a digitálnímu sledování

15:59 Cecílie Jílková: Pozor, pandemická dohoda WHO má sloužit lobbistům, cenzuře a digitálnímu sledování

Pokud vám minulá pandemie přišla jako zlý, hodně dystopický sen, tak Pandemická dohoda WHO v podstat…