Walker mimo jiné okomentoval také podpis Marrákešského protokolu ministrem vnitra v demisi Lubomírem Metnarem. Dokument řeší migraci z afrických zemí pro roky 2018 až 2020 a velmi ostře se proti němu vymezili například poslanci SPD Tomia Okamury. Ti totiž deklaraci nazývají jako faktickou legalizaci migrace z afrických zemí.
Walker se však při příkrých vyjádřeních vůči politikům držel stranou. „Myslím si, že by nebylo vhodné pro naši organizaci dělat taková vyjádření,“ uvedl a zdůraznil, jak je patrné, jak teď napříč Evropou stoupají strach a xenofobie. „Tento strach je podle mě způsoben z velké části neporozuměním problémů spojených s migrací,“ dodal.
Původní text ZDE
Závěrem zmínil, že kvůli konfliktům v Africe i dopadům klimatických změn v řadě afrických zemí se domnívá, že Afričané se vskutku budou snažit najít lepší místo k životu. „Také vidíme pokles populace a stárnutí obyvatelstva v Evropě a bojujeme s tím, abychom zvládli volný trh. Takže něco takového vlastně potřebujeme,“ poukázal Walker na to, jak se dříve západní Evropa obávala toho, že Východoevropané ji zaplaví. „A co teď vidíme, je pravý opak – britští farmáři se nyní místo původního strachu snaží získat pracovníky z Polska, protože jich tam není dostatek,“ řekl a dodal, že migrace v minulosti měla pozitivní dopad. „Například Velká Británie profitovala z migrace z Indie a Pákistánu,“ zakončil.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef