Změny v hraničních kontrolách by se měly provádět ve spolupráci se sousedy, uvedla německá kancléřka. Pokud se epidemiologická situace bude vyvíjet příznivě, existuje podle kancléřky jasná perspektiva obnovení schengenského systému otevřených vnitřních hranic EU.
Nejdůležitější je otevření hraničních přechodů jako celku. Na mnoha místech to však bude podle Merkelové dvoustupňový proces. Otevírání hranic bude projednávat spolková vláda ve středu, v pátek 15. května totiž končí systém kontrol na hranicích Německa s ostatními zeměmi.
V kontextu s konzultacemi o unijním programu obnovy, jehož rozsah a financování jsou zatím nejasné, zdůraznila, že pro Německo jako exportní zemi je důležité, aby se jeho partnerům v Evropské unii dařilo dobře.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: nab