„Je to bláznivá myšlenka,“ odmítl Zuckerberg důrazně tezi, že některé nepravdivé zprávy kolující na sociální síti Facebook mohly některé lidi ovlivnit ve volbě prezidenta. „Voliči se rozhodují na základě svých životních zkušeností. Pokud si někdo myslí, že lidé hlasovali pro Trumpa jen proto, že viděli na Facebooku falešnou zprávu, pak vůči voličům projevuje hluboký nedostatek empatie,“ doplnil Zuckerberg.
Celý text v angličtině najdete zde
Na technologické konferenci v San Franciscu ve čtvrtek Zuckerberg také odmítl myšlenku, že by Facebook filtroval informace, které se lidé mohou dozvědět. Jednoznačně se ohradil proti tvrzení, že by právě Facebook uzavíral uživatele v informačních bublinách. „Hodně jsme to studovali a není to pravda,“ řekl jasně. I když žijete ve státě, kde dominují demokraté, tak mezi svými přáteli na sociální síti prý jistě najdete alespoň 10 procent republikánů. Díky nim se dostanou k lidem i informace, které by jinak možná nevyhledávali.
Problém podle Zuckerberga spočívá spíš v tom, že lidé odmítají číst věci, které neodpovídají jejich názorům. A Facebook je nastaven tak, že se v maximální možné míře pokouší vyhovět uživatelům.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp