Na pozice náměstků ministrů patří experti, zní z ANO

14.01.2014 13:33 | Zprávy

Poslanci hnutí ANO řešili zrod nové vlády, služební zákon nebo kauzu svého kolegy Pavla Čiháka. Zákonodárci Babišova hnutí nejsou při hlasování o služebním zákoně a dalších protikorupčních zákonech platformy Rekonstrukce státu ničím vázáni. Předseda klubu Jaroslav Faltýnek totiž spoléhá na jejich svědomí. Místopředsedkyně ANO Věra Jourová pak promluvila o možných pozměňovacích návrzích služebního zákona.

Na pozice náměstků ministrů patří experti, zní z ANO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zástupci hnutí ANO na tiskové konferenci v Lidovém domě

Poslanecký klub ANO řešil dvě zásadní věci. První na řadě byl postup ve vyjednávání ustavení vlády. „K tomuto bodu proběhla poměrně dlouhá diskuse a nakonec klub vzal informace na vědomí,“ poznamenal Faltýnek. Druhým bodem bylo projednávání prvních pěti zákonů platformy Rekonstrukce státu, které jsou po přijetí rozpočtu dalším zásadním krokem poslanců ANO.

Jourová k tomu doplnila, že jde o zákon o státní službě, zákon o registru smluv či o úpravu jednacího řádu sněmovny. U některých zákonů se počítá s pozměňovacími návrhy. Podle Jourové totiž poslanci berou vážně např. výtky vlády vůči podobě služebního zákona a hodlají ho v tom smyslu upravit. „Usilujeme o to, aby tento zákon zajistil odpolitizování veřejné správy, kvalitu výkonu úředníků a podpořil ochotu pracovat pro stát,“ prohlásila Jourová. Faltýnek k tomu dodal, že k přijetí prvních pěti korupčních zákonů své poslance nijak nezavazovali. „Mě ani nenapadlo zavazovat naše poslance k něčemu, k čemu se zavázali už před volbami,“ prohlásil Faltýnek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomio Okamura byl položen dotaz

Vy jste proti sankcím

Já v nich také nevidím moc žádný přínos - ani pro Ukrajinu. Na druhou stranu, nebylo by horší nedělat nic, když Rusko rozpoutalo válku? Nebo co byste udělal vy, kdybyste byl teď ve vládě? A věříte, že Trump letos válku ukončí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Bordel na kolečkách.“ Jandák začal o kultuře a skončil na Ukrajině

4:44 „Bordel na kolečkách.“ Jandák začal o kultuře a skončil na Ukrajině

Za „bordel na kolečkách” označil současnou situaci exministr kultury Vítězslav Jandák. ParlamentníLi…