Náckové pokorně uznají volební porážku, demokraté vytáhnou červené trenýrky nebo jdou zapalovat auta. Rocker Petr Štěpánek se jim vysmál a našel pro ně úplně jiné pojmenování

11.12.2016 20:06 | Zprávy

Obyvatelstvo v mnoha zemích se názorově dělí přibližně půl na půl. Přičemž ona dělicí linie nevede jako dříve ani tak po pravolevé ose, nýbrž spíše podle přístupu k civilizačním otázkám, respektive podle sympatií či antipatií k současným mocenským elitám, píše na svém webu bývalý člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, člen ODS Petr Štěpánek.

Náckové pokorně uznají volební porážku, demokraté vytáhnou červené trenýrky nebo jdou zapalovat auta. Rocker Petr Štěpánek se jim vysmál a našel pro ně úplně jiné pojmenování
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Štěpánek

Ta první polovina, jež současné mocné podporuje a volí, sama sebe považuje za demokraty a humanisty, zatímco tu druhou polovinu neváhá nálepkovat jako extremisty, populisty, fašisty, xenofoby, nácky, venkovany či burany (můžete si vybrat) a více či méně jimi opovrhuje, píše Štěpánek.

Celý text je ZDE.

„A pak dojde k nějakému volebnímu aktu, jako kupříkladu v Rakousku či USA. A zatímco ti nálepkoví extremisté, populisté, fašisté, xenofobové, náckové, venkované a burani (můžete si vybrat) prostě respektují, že vyhrál ten druhý, viz Rakousko a Hoferovi příznivci, ti údajní demokraté z první skupiny se srocují v ulicích, křičí, že ten zvolený není jejich prezident, vymýšlejí dodatečné kličky, jak výsledek zpochybnit, ba dokonce otočit, a občas i zapalují auta, viz USA a příznivci Clintonové nebo Velká Británie a ti, co projeli Brexit, či u nás Karlovi pohrobci, jejichž bojovou zástavou jsou červené trenýrky,“ píše dále Štěpánek.

Poukazuje na to, že tak to v demokracii chodí, že vyhrát může jen jeden a že to nemusí být zrovna ten můj favorit. „Že normální je výsledek akceptovat a o změnu podle svého gusta usilovat až zase příště, tohle ti lidé, údajní demokraté, neakceptují. Demokracii totiž uznávají pouze tehdy, když je po jejich,“ podotýká Štěpánek.

Podle něj se pak nabízí otázka, kdo že je to tedy vlastně demokrat. „Jisté je, že tihle pseudoelitáři, kteří se považují za majitele jediné pravdy – zaznamenal jsem, že někdo jim docela trefně říká liberálfašisté – to rozhodně nejsou. A naopak, ducha demokracie v sobě mnohem více mají ti opovrhovaní, údajní extremisté, populisté, fašisté, xenofobové, náckové, venkovani a burani,“ dodává Štěpánek.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Dopravní infrastruktura je páteří ekonomiky

V tom s vámi naprosto souhlasím. Můžete mi ale teda vysvětlit, proč se u nás stavby nových úseků dálnic, ale i třeba opravy silnic tak vlečou? Je jedno, kdo je u vlády, ten problém trvá už roky. PS: Kritizujete Kupku, ale objektivně nemyslíte, že je to jeden z mála ministrů, co rozumí tomu, co dělá ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hvězda Pelíšků, na kterou za covidu zanevřeli. Jaroslav Dušek se v rozhovoru rozjel

14:55 Hvězda Pelíšků, na kterou za covidu zanevřeli. Jaroslav Dušek se v rozhovoru rozjel

„Vnímám to spíš jako postupný vtažení do hypnotického rámce, který je natolik důkladný a propojený, …