Lubomír Volný by byl rád, kdyby se současná EU proměnila ve společenství nezávislých států, které by spolu ekonomicky spolupracovaly, ale jinak si svou politiku určovaly samy. Může se stát, že některé státy nebudou chtít být členy této unie, ale Volný v tom nevidí problém. Půjde o svobodné rozhodnutí těchto států. Česko a případného člena této unie to podle Volného neoslabí.
„Je to projekt politických stran a hnutí, které si uvědomují výhody společného trhu a volného pohybu a zároveň nebezpečí politického a byrokratického monstra, ve které se změnila EU po ratifikaci Lisabonské smlouvy. Pokud jiné státy nebudou chtít, tak v ní logicky nebudou. Prozatím, pokud uvažujeme historicky, jsme většinou ‚nebyli sami‘, ale byli jsme zrazeni svými ‚spojenci‘. Přesný vývoj jakékoliv historické události nešel, nejde a ani nepůjde přesně predikovat. Nikdo z nás, původních naivistických eurooptimistů, přece v roce 1992 netušil, jaká katastrofa se pro Evropu chystá a že nebude zase až tak dlouho trvat, až odejde z EU první z jejich páteřních ekonomik,“ napsal Volný.
Jedna ze čtenářek položila poslanci za Moravskoslezský kraj dotaz spojený se Zdeňkem Bakalou a s cenzurou. Zeptala se zákonodárce, zda nepustí ze zřetele kauzu údajně cenzurovaných e-mailů na serveru Centrum.cz, který patří právě Bakalovi.
„Můžete mi prosím vysvětlit, jak je možné, že byly hromadně z neznámých důvodů blokovány stovky či tisíce e-mailů? Vám to přijde v pořádku? A nemá náhodu Bakala něco společného s topkou? Opravdu to dotáhnete do konce a prošetříte? Vždyť to jsou praktiky jako za minulého režimu. A také by mě zajímalo, proč na schůzi výboru, která byla údajně veřejná, nebyl vpuštěn novinář Parlamentních listů, ale jiní ano? To je podle vás fér? Proč by se ‚obvinění‘ nemohl vyjádřit a bránit?“ zeptala se volička s odkazem na článek serveru ParlamentníListy.cz, v němž je řečeno, že poslanci už blokaci tzv. nevhodných webů řešili, ale novinář ParlamentníchListů.cz nebyl vpuštěn.
Podle Volného jednání Bakalova serveru rozhodně není v pořádku. „Uděláme vše, co v této politicky zkorumpované době půjde, aby se tento útok proti svobodě slova vyšetřil,“ přislíbil zákonodárce.
V další odpovědi zdůraznil, že předseda SPD Tomio Okamura nelhal o táboře v Letech za druhé světové války, když ho označoval za pracovní tábor. Stačí se prý podívat na to, co říkají historici. Důrazně také odmítl myšlenku, že by docházelo k tunelování SPD, jak v souvislosti s volební kampaní naznačovala některá média.
„Důkazní břemeno je jednoznačně na lidech, kteří popírají jasný názor našich historiků. Zjistěte si jej. Pokud nebudete sám hledat názory oponentů, budete vždy lacinou kořistí,“ napsal doslova.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp