Někdo musí bouchnout do stolu! U Moravce se řešily daně. I u miliardářů

22.01.2017 14:12 | Zprávy

V nedělním pořadu Václava Moravce se tentokrát řešilo téma, které se dotýká takřka všech občanů. Na přetřes přišly daně. Náměstkyně ministra financí Andreje Babiše (ANO) Alena Schillerová vysvětlovala, proč potřebujeme z gruntu nový zákon o daních. Stranou pozornosti hostů však nezůstala ani EET. Schillerová nikoli poprvé konstatovala, že restauratéři zdražili asi o deset procent, ačkoli rozhodně zdražovat nemuseli.

Někdo musí bouchnout do stolu! U Moravce se řešily daně. I u miliardářů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Moderátor OVM Václav Moravec

V nedělních Otázkách Václava Moravce proti sobě zasedli náměstkyně ministra financí Alena Schillerová, ekonom z Institutu ekonomických studií FSV UK, výzkumník think-tanku IDEA/CERGE-EI Petr Janský a ekonom z Vysoké školy ekonomické v Praze Libor Dušek.

Schillerová hned na úvod konstatovala, že zákon o dani z příjmu u nás vznikl v roce 1993 a od té doby byl už stopadesátkrát novelizován. Proto podle jejího názoru není možné současný zákon jen proškrtat. Je přesvědčena, že potřebujeme zcela nový zákon o dani z přijmu. „V důsledku různých výjimek nám v průběhu let klesl příjem z daní od osob samostatně výdělečně činných (OSVČ) na desetinu,“ prozradila Babišova náměstkyně. Zákon o dani z příjmu je podle Schillerové výsostné politikům a bude záviset na to, jak se tomuto zákonu postaví.

Dušek doplnil, že nový zákon o dani z příjmu má smysl jen tehdy, když znovu nebude plný výjimek. Lidé by si měli uvědomit, že na každou výjimku nějaká skupina občanů doplatí, protože musí na daních zaplatit o to víc. „Někdo musí bouchnout do stolu a politicky ho držet,“ zdůraznil ekonom.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Násilí? Incident kolem STAČILO! dokonal ministr Rakušan

9:47 Násilí? Incident kolem STAČILO! dokonal ministr Rakušan

Na předsedu STAČILO! Daniela Sterzika (alias Vidláka) se zaměřil již několikrát trestaný influencer …