Server Hessische-Niedersächsische Allgemeine.de přinesl informace o jednom z ohnisek koronaviru u našich západních sousedů. V Göttingenu, kde žije asi 118 tisíc lidí, bylo do karantény umístěno na 700 osob žijících v jednom zdejším bytovém komplexu. Až u 120 z nich byla potvrzena nemoc covid-19.
V pondělí odpoledne se objevila zpráva, že na nemoc covid-19 jeden z obyvatel komplexu zemřel. Úřady však zatím informaci nepotvrdily.
Úřady proto dospěly k závěru, že vyhlášení karantény pro celý bytový komplex je jedinou možností, jak lokální ohnisko nemoci udržet pod kontrolou a dodávají zdejším obyvatelům potraviny, hygienické potřeby i další nezbytné zboží. U bytového komplexu bylo zřízeno také středisko zdravotní péče, aby bylo o obyvatele nalézající se v karanténě v maximální možné míře postaráno. Zároveň mají všichni obyvatelé nařízeno nošení roušek.
Jak řekl starosta Rolf-Georg Köhler, cílem ve čtvrtek vyhlášené karantény bylo přerušit řetězec infekce, chránit nemocné a lidi v Göttingenu.
Část obyvatel se karanténu v sobotu rozhodla porušit a z panelového domu utéct. Na místo proto dorazili policisté. Nechyběl ani policejní vrtulník. Nespokojenci po policistech házeli kameny a další předměty, jako jsou kovové tyče, domácí spotřebiče a tak podobně. Osm policistů bylo zraněno. Tři jsou momentálně mimo službu. Jeden z výtržníků byl zadržen.
Panelový dům je považován za rizikový, protože zde žijí i „nepřizpůsobiví občané“. Podle oficiálních údajů sice v objektu žije na 700 lidí, ale prý to může být až 850. Mezi obyvateli mohou být i drogově závislí.
Zelení v Göttingenu v souvislosti s výskytem ohniska koronaviru upozorňují, že na nevyhovující životní podmínky v bytovém komplexu poukazují už roky, ale město prý situaci neřešilo.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: mp