Němečtí představitelé se totiž obávají, že napětí po neúspěšném státním převratu v Turecku se může rozšířit i na německou půdu. Pnutí je zaznamenáváno i mezi Německem a Tureckem, a to především kvůli tisícovým demonstracím na podporu turecké hlavy státu.
Původní text ZDE.
Jak uvedl spojenec německé kancléřky Angely Merkelové Volker Kauder, pokusy turecké vlády a vládnoucí strany AKP ovlivňovat lidi s tureckými kořeny žijící v Německu sleduje znepokojeně. „Lidé tureckého původu, kteří zde žijí, se musejí řídit našimi zákony a našimi zvyky,“ prohlásil. Vyzval také Turecko-islámskou unii pro náboženské záležitosti, aby svým členům zopakovala, že ústava spolkové republiky a její zákony stojí nad náboženstvím.
Tlak na disidenty v Německu vnímá i spolupředseda strany Die Linke Bernd Riexinger. „To musí skončit. Mezi námi nesmějí být žádné výhrůžky,“ uvedl.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef