Krejčí hned na úvod upozornil, jaké jsou pravomoci RRTV, která nemůže zasahovat do samotného způsobu, jakým určuje televize své vysílání. „Jenom jsem to chtěl uvést na pravou míru, že vlastně interní pokyny, které si každá televize dává, jsou na její vlastní zodpovědnost.“
„Víte, to, co se řekne někde, a to, co se potom objeví ve vysílání, to mohou být dvě rozdílné věci,“ konstatoval Krejčí s tím, že je dlouhá cesta od myšlenky k porušení zákona.
„To, co se děje uvnitř televize, je čistě věc provozovatele,“ řekl Krejčí s tím, že nemůže nijak postihnout televizi za jejich interní směrnice, pokud neměly tyto směrnice žádný efekt na samotné vysílání. To se však zatím nepotvrdilo.
„Z té naší analýzy nám vyplynulo určité podezření, že ten způsob, že v tomto případě Prima se pohybuje jaksi na hraně,“ vysvětlil Krejčí a dodal, že probíhá další analýza vysílání, která snad přinese kýžené výsledky.
„Víte, tady se pohybujeme na velice nejisté půdě, protože jestli jen vytváříte atmosféru a není tam objektivní porušení zákona, tak se to velice špatně postihuje,“ podotkl Krejčí. Sám však kauzu TV Prima nesleduje tolik, aby mohl vyvozovat nějaké důsledky. Je však dlouhá cesta od první pokuty za porušení kodexu až k odnětí licence pro vysílání.
Krejčí však nechce, aby analýza RRTV působila jako obhajoba TV Prima.
Kauzu s reportáží TV Prima o iráckých uprchlících považuje za „hraniční“, rada však nepřijala žádné usnesení, protože se radní neshodli o tom, jak s tím naložit. „To se prostě může stát,“ podokl Krejčí.
„Z mého osobního pohledu, když nebudu mluvit jako předseda rady, to bylo nepřijatelné,“ shrnul Krejčí svůj názor na počínání vedení TV Prima a dodal, že by měli všichni odstoupit.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa