Povinné plošné testování jednou týdně není podle Tachezy ve firmách dostatečné. „Víme, že antigenní testy mají menší citlivost, musejí mít dostatečný záchyt, aby snižovaly riziko šíření pandemie. Těmito testy testovat jen jednou za týden není dostatečné,“ uvedla, že by bylo třeba zvýšit frekvenci testování.
Buď je třeba testovat častěji, nebo přejít na PCR testy. „Jsou to dvě cesty, je možné je kombinovat. PCR testy se mohou dělat v delším časovém úseku a antigenní testy zase častěji,“ dodala viroložka.
„Kloním se k tomu, aby vláda doporučila firmám testy s těmi nejlepšími parametry pro testování v kratších časových intervalech, řekněme dvakrát týdně. Pro plošný screening není možné dělat test každý den, tohle je řešení pro tuto situaci,“ míní Tachezy, že je třeba definovat odborníky spektrum testů, na které by se firmy zaměřily. Zdůraznila, že rozdíly mezi testy, které si člověk může dělat sám doma, a těmi, které dělají zdravotníci, je skutečně zásadní.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: nab