Nic na světě není náhoda. Váš známý analytik Campbell odhaluje překvapivé souvislosti historických dějů

03.01.2016 12:41 | Zprávy

O vlivu náhod pohovořil na serveru Vaše věc analytik Jan Campbell. Pro většinu lidí jsou podle něj určité shody okolností nesrozumitelné, nedokážou je pochopit a najít jejich hlubší souvislosti. „Pro tyto lidi je nejjednodušším řešením pojmenovat takové shody okolností slovem náhoda,“ uvedl.

Nic na světě není náhoda. Váš známý analytik Campbell odhaluje překvapivé souvislosti historických dějů
Foto: Archiv
Popisek: Jan Campbell

„Takovým pojmenováním však znemožňují poznat a následně pochopit hlubší souvislosti mezi jednotlivými událostmi. Proto lidé, kteří věří na náhody, žijí v napětí, mají pocit, že musejí vše své chránit a sami se bránit. Mají obyčejně chaos nejen kolem sebe, ale i v sobě,“ dodal vzápětí.

Původní text ZDE.

„Ti, kdo nevěří na náhody, jsou obyčejně silní v pozorování dějů a v mnoha případech dokážou ukázat na jejich hlubší důvod, případně i řád. Nebo spojují svoji nevíru v náhody s náboženstvím. Skutečností ale je, že náhoda nemá s náboženstvím nic společného. Náboženství je věc vymyšlená, lehce dokazatelná,“ uvádí Campbell. Věřícímu je podle něj dovoleno nemyslet jasně. „Neexistence a existence náhod, jak se to komu líbí, se řídí zákony, které mají svého autora, hierarchii,“ podpírá svůj příspěvek exkurzí do historie, a to hned sedmi příklady – ať již objevením Ameriky, bitvou Napoleona u Waterloo či rusko-japonskou válkou.

„Věci nejsou vždy tím, čím se zdají. Tato staronová pravda, která se vztahuje i na náhody, jichž bude více než dost i v roce 2016, by nás měla doprovázet po celý život,“ uzavírá analytik.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Když se to hodí, prosazují lidská práva. Když ne, tak celistvost. Profesor chce skoncovat s dvojím metrem Západu

17:20 Když se to hodí, prosazují lidská práva. Když ne, tak celistvost. Profesor chce skoncovat s dvojím metrem Západu

„Mezinárodní řád založený na pravidlech“, který bývá prezentován jako spojení mezinárodního práva a …