Nohavicu ne! Člověk v tísni odmítl peníze. Kvůli Putinovi

09.03.2022 21:03 | Zprávy

Od začátku ruské invaze na Ukrajině organizace Člověk v tísni shromažďuje prostředky a humanitárně pomáhá Ukrajincům v jejich domovině i v okolních zemích, kam uprchli před válkou. Výtěžek z benefičního koncertu písničkáře Jana Nohavici, který měl jít na konto, jež organizace zřídila na pomoc Ukrajině, se rozhodla však odmítnout. Nechce být spojována s umělcem, který převzal ocenění od ruského prezidenta Vladimira Putina, uvedla to ve svém vyjádření zveřejněném na Twitteru.

Nohavicu ne! Člověk v tísni odmítl peníze. Kvůli Putinovi
Foto: 4press.cz
Popisek: Jaromír Nohavica

Zpěvák Nohavica, který se po covidové pauze chystá na větší koncerty, čelí v těchto dnech, kdy na Ukrajině zuří kvůli ruské invazi válka, odporu coby umělec oceněný ruskou medailí, kterou v minulosti převzal od Vladimira Putina.

Příkladem je Nohavicův benefiční koncert, který se má uskutečnit v Kulturním domě Poklad v Ostravě-Porubě 25. března, výtěžek měl putovat na konto SOS Ukrajina humanitární organizace Člověk v tísni.

Organizace se ale rozhodla od Nohavici zcela distancovat a výtěžek odmítla. Na svém twitteru oznámila, že se o koncertu dozvěděla z médií.

„O této iniciativě jsme předem nevěděli, ale i kdyby nám pořadatelé dali vědět dříve, odmítli bychom ji. Před chvílí jsme tak po dohodě s nimi učinili,“ napsal Člověk v tísni ve svém středečním tweetu.

 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Kde je podle vás příčina toho, že je EU opět na druhé koleji, jak píšete?

Jak to změnit nebo je to podle vás důvod, proč by měla být EU rozpuštěna? Protože co kdy politici v EU dokázali vyřešit?! A není na čase, aby lidé měli možnost volit i EK, které podle mě rozhoduje o všem, ale jako voliči ji nemáme šanci ovlivnit její složení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Dát pěstí Trumpovi.“ Filip Neruda sdílel video s fantazií. Pak ho raději smazal

15:51 „Dát pěstí Trumpovi.“ Filip Neruda sdílel video s fantazií. Pak ho raději smazal

Po sociálních sítích koluje video vytvořené s pomocí umělé inteligence, kde Volodymyr Zelenskyj nevy…