Kuras na úvod řekl, že setkání je i oslavou, že Itálie již má vládu, navíc tvrdě euroskeptickou a antiimigrační, kterou tvoří takzvaná extrémní pravice a extrémní levice. „Normálním lidem se dnes říká ‚extremisté‘,“ dodal Kuras. Ze své knihy citoval, že během roku 2015 ubylo 227 000 Italů, kteří se nenarodili. Zato ale v témže roce přibylo 153 000 cizinců. Většinou z Afriky, většinou muslimů, většinou chlapů ve vojenském věku. Připomněl, že v Itálii má děti pouze jedna třetina heterosexuálních párů, z nichž polovina má jen jedno dítě. Třetina domácností jsou „singles“.
Vyslovil naději, že italská vláda bude 600 tisíc nelegálních imigrantů deportovat – doufá jen, že ne k nám.
Zánik civilizačního bohatství
Spisovatel též prozradil, že kniha není jen o problematice imigrace, ale jedná se i o průvododce po Itálii, jejích restauracích s doporučením dobrých jídel a vín.
Na setkání dorazili například senátor ODS Jiří Oberfalzer, právnička Klára Samková či publicisté Jefim Fištejn a Bohumil Pečinka.
„Se svým obvyklým tragikomickým pohledem Benjamin Kuras prezentuje svou skrz naskrz prošmejděnou, prokoukanou a prochutnanou Itálii jako rodiště naší civilizace a její archiv, muzeum, pinakotéku, fonotéku a gastrotéku. Provází nás od regionu k regionu velkolepými městy a překvapivými městečky, fascinujícími stavbami, výraznými osobnostmi jejích dějin, bizarnostmi jejích tradic a zvyklostí, drahokamy její gastronomie, klenoty její výtvarné, hudební a literární tvorby a jejího designu. Úzkostně je klade do kontrastu s její nynější krizí ekonomickou (4 miliony pod hranicí chudoby, třetinová nezaměstnanost mládeže), demografickou (úbytek obyvatel nenarozením a přírůstek emigrací o čtvrt milionu ročně, vylidňování venkova a menších měst), migrační (pokračující statisícové přítoky afroislámských ilegálů), slábnoucí úctou ke svým civilizačním úspěchům, chabnutím kvalit a dovedností, které je tvořily, a ztrátou kontinuity, smyslu a vůle pokračovat. S obavami z blížícího se konce tohoto civilizačního bohatství nás zve, abychom je začali naléhavě vstřebávat, a to pro svou vlastní kulturní a civilizační spásu,“ píše se v anotaci knihy.
Tu si můžete objednat zde.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík