„Lidé tím, že volili ty protestní strany, dali najevo, že deficit spravedlnosti je pro ně důležitější než nějaké to procentíčko HDP. Že mezi námi pořád běhají zloději, tu jsou odsouzeni, tu nejsou odsouzeni a tu dostanou amnestii. Andrej Babiš to vyjádřil heslem ‚všeci kradnů‘ a dali mu za opravdu,“ padlo z úst Pitharta hned na úvod.
Občané si podle někdejšího českého premiéra řekli, že Babiš sice taky trochu kradl, ale ti staří politici kradli víc.
„Ty volby ukázaly, že Praha a zbytek republiky jsou vlastně dva světy. Ty rozdíly regionální jsou obrovské a my s tím nic neuděláme, zejména s tím severozápadním pohraničím... Tohleto rozjíždění Prahy, která o tom nechce slyšet, to se samozřejmě taky ukázalo. Já o tom něco vím, já jsem byl 16 let senátor na česko-moravské hranici. Nebyl to sice nejchudší venkov, ale byl to chudý venkov. Ale já, když jsem přijel do Prahy, tak jsem se přesvědčil, že ti senátoři v Praze o tom moc nevědí,“ podotkl posmutněle Pithart.
Pár slov padlo i k Okamurovi. Ten sice vzbouzel strach z migrantů, jenže podle hosta nebyl sám. „Když slyšíte z Hradčan ustaraný hlas hlavy státu, který říká, cituji: Potlouká se tu jeden islamista, tak vám jde mráz po zádech a říkáte si, není zrovna za mnou?“ poznamenal Pithart. Toto strašení prý tedy není jen záležitostí Tomia Okamury. „V tom jedou úplně všichni,“ zlobil se někdejší český premiér.
Proti Okamurovi se Pithart postavil v otázce zestátnění České televize a Českého rozhlasu. „To bychom se dostali k 16. listopadu 1989. To jsme nechtěli,“ poukázal Pithart na to, že před 17. listopadem 1989 měla média v rukou komunistická strana, změnila to sametová revoluce a měli bychom si to zachovat.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp