„Pro velkou část Rusů je Putin pořád alfasamec, car, který v rukou drží otěže veliké matičky Rusi, dělá z ní zase velmoc a určuje světový běh dějin. Putin navázal na období, které Rusové nemají rádi, období vlády Borise Jelcina. Téhle době tam říkají ‚děrmokracie‘, přičemž ‚děrmo‘ je v ruštině ‚hovno‘, takže už z toho je jasný, že ten pokus o liberální demokracii se v Rusku u lidí moc neuchytil,“ poznamenal Kolář.
„Když jim Putin po ‚děrmokracii‘ nabídl vizi Ruska jako říše, které se ve světě bojí, řadě Rusů to imponovalo a slyší na to dodneška. To je asi ve vztahu k současnému konfliktu důležité vědět ze strany Ruska,“ dodal.
„Nijak to ale neurčuje a nemůže určovat to, jak má k Rusku přistupovat Západ. Rusko nemůže být tím, kdo bude diktovat začátek mírových jednání, jejich průběh, a už vůbec ne jejich výsledek. Rusko musí být vojensky dotlačeno do bodu, kdy tohle všechno začneme diktovat my,“ zmínil dále Ondřej Kolář.
O Ondřeji Kolářovi bylo hojně slyšet v minulých letech v souvislosti s jeho starostenskou pozicí na Praze 6 a tím, že nechal odstranit sochu maršála Koněva z náměstí Interbrigády v Bubenči. Proti tehdy byla ruská ambasáda, komunisté nebo různé proruské spolky a aktivisté.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: vef