„Rozbíjení chronologie je jedním ze základů propagandistické manipulace s dějinami. Také představě o tom, že 2. světová válka začala útokem na Polsko či podpisem dohody Ribbentrop–Molotov se vzpírá celá řada faktů,“ poukazuje ve svém komentáři na webu !Argument Krejčí a připomíná, že tomu předcházely jiné události, které je potřeba zmínit.
Jako první Krejčí vyjmenovává Mukdenský incident, tedy útok na Čínu ze září 1931. Krejčí tento útok, jenž zahájil válku v Číně a vedl k okupaci Mandžuska, označil za „předobraz nacistické provokace v polských Gliwicích“. Připomíná též, že poté v červenci 1937 začala nová, „oficiální“ etapa čínsko-japonské války, kdy japonské jednotky zaútočily na geopolitické jádro Číny.
Za další Krejčí jmenuje i válku v Etiopii, kterou fašistická Itálie přepadla v říjnu 1935 a španělskou občanskou válku. Krejčí připomíná, že v ní na straně vlády tehdy bojovali i sovětští specialisté a interbrigadisté z přibližně dvaceti zemí, zatímco Německo a Itálie podporovaly povstalce. Dodává, že Francie, Velká Británie i USA vyhlásily neutralitu. „Jednalo se o jeden z nejdůležitějších testů bojové i politické přípravy na některé rozhodující bitvy světové války,“ tvrdí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rak