Označovat nevhodné kandidáty, žádá chvilkař Roll před volbami do Rady ČT. Pak otevřeně popsal, jak úkoloval Petříčka

11.02.2020 19:54 | Zprávy

Benjamin Roll byl hostem pořadu Osobnost Plus na Českém rozhlasu Plus. Místopředseda Milionu chvilek pro demokracii zde hovořil o poslání chvilek, o schůzce se zástupci se sociální demokracií a pak hlavně o kandidátech do Rady České televize. Došlo i na ekonomku Hanu Lipovskou. Prý „zvedá otazníky“ její chápání funkce veřejnoprávního média. „No, druhá věc je, že je prokazatelně navázaná na Institut Václava Klause, spolupracovala s Václavem Klausem mladším,“ vyčetl jí. „Ale to není tělesná vada ani duševní,“ kontrovala moderátorka. Přečtěte si.

Označovat nevhodné kandidáty, žádá chvilkař Roll před volbami do Rady ČT. Pak otevřeně popsal, jak úkoloval Petříčka
Foto: Screen ČT24
Popisek: Benjamin Roll a Mikuláš Minář na Václavském náměstí

Křesťan, pravdoláskař, student a člověk, jak se Benjamin Roll označuje na Facebooku, byl hostem Českého rozhlasu Plus. První otázka na současného místopředsedu Milionu chvilek pro demokracii byla, jak ho ty dva roky, co v tomto spolku působí, změnily. „Prakticky mám míň času na jiné věci včetně školy, včetně církve, což mě mrzí, ale holt už to tak je.

Osobnostně jsem si možná musel víc uvědomit víc své vlastní zodpovědnosti. Je vlastně zajímavé, že ta vnitřní touha se veřejně vyjádřit mě teď dostala do pozice, kdy si musím dát víc pozor na to, co řeknu. To je zajímavá zkušenost. Pak taky jsem najednou pozvaný do Českého rozhlasu, což je něco, s čím se musí člověk vyrovnat nějak vnitřně, jako co to znamená a neznamená,“ sdělil na začátku pořadu Roll.

„To by mě zajímalo, co to znamená a neznamená?“ zeptala se moderátorka Tachecí. „Neznamená to, že jsem nějaká výjimečná osobnost, i když mě teda pozvali do pořadu Osobnost Plus, ale znamená to, že mám najednou zodpovědnost za ten spolek, který mě do této pozice dostal, že jsem veřejně známý,“ odpověděl. „Člověk se naučí udržet nervy na uzdě, když musí korigovat tak velký dav, a zároveň musí pracovat s tím, že každé slovo má obrovský dosah a vliv,“ odpověděl na otázku, zda mu ty dva uplynulé roky daly větší jistotu.

Moderátorka se dále zeptala na to, jak moc se vnitřně trápí s tím, že všechny politické požadavky, které kladli na politickou scénu, byly nevyslyšeny. Prý je to částečně frustrující, ale jinak jsou vnitřně od toho osvobozeni, neboť jejich hlavním cílem je prý celková stabilizace společnosti. „To se teď daří tak, jak jsme vůbec nečekali, takže to nás osvobozuje od nějakého zoufání si, že velké cíle nevycházejí. Nicméně nás to posiluje v tom, že máme na nich trvat, protože lidem na tom očividně záleží,“ zmínil.

Došlo však i na studium. Tachecí zmínila, že studium na evangelické univerzitě nepřerušil, a zeptala se ho na postoj spolužáků k jeho aktivitám. Roll odpověděl, že postoje jsou velmi podporující. Dodal, že jich je poměrně málo na fakultě čili prý není těžké kamarádit a znát se se všemi. „Většina na demonstrace chodí, potom třeba přes Facebook jsem narazil na studenta z jiného oboru, který říkal, že se mu to nezdá, ale s ním se neznám osobně, takže nevím, na čem jsme. S těmi, které znám, tak ti chodí na ty demonstrace,“ dodal, že i kantoři jsou aktivní.

Tento a příští rok vidí spoluzakladatel Milionu chvilek jako zásadní. „My se teď chceme soustředit na ty naše regionální organizace, naše místní skupiny. Na konci února se spustí štafeta po krajských městech, kdy organizátoři v krajských městech dělají akce. My je budeme moct více podpořit, protože v Praze v tu dobu snad nic nebude. Chceme vytvořit síť po celé republice, která by byla nějak pevná, která by byla ve vzájemné shodě s těmi místními, a to by se mělo poté projevit i v té aktivizaci ostatních lidí, a nakonec i v těch volbách,“ vysvětlil Roll.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tle

Robert Králíček byl položen dotaz

digitalizace

Ukažte mi někoho, komu se z politiků na první pokud podařila nějaká digitalizace. A proč se v tomto směru pořád tak pozadu? PS: Tímto dotazem nehájím Bartoše, jen mi přijde, že v tom není sám, že udělat něco pořádně vám politikům obecně dělá dost problém

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivan Hoffman: Trump zvolen. Takže progresivně liberální Amerika není většinová, jen ukřičená

20:59 Ivan Hoffman: Trump zvolen. Takže progresivně liberální Amerika není většinová, jen ukřičená

POHLED IVANA HOFFMANA Ukázalo se, že progresivně liberální Amerika není většinová, ale pouze hlasitá…